Головні міфи про каву / фото depositphotos.com

Мільярди людей у всьому світі п'ють каву. Будь то затишна рутина заварювання чашки вдома або необхідність відвідати кав'ярню по сусідству з офісом, кава міцно увійшов в наше повсякденне життя.

Доктор Крістофер Хендон відповів виданню Science Focus на найактуальніші питання про каву.

Мелена і розчинна кава містять різну кількість кофеїну

"Процес помолу не призводить до втрати помітної кількості кофеїну. Однак, як правило, в готовому молотом кави з супермаркетів менше робусти, ніж арабіки", - говорить Хендон.

Відео дня

Він зазначив, що робуста і арабіка - це два основних види кавових зерен, які використовуються в комерційному виробництві кави. Зерна арабіки містять менше кофеїну.

"Однак проблема в тому, що важко точно визначити, що саме входить до складу кавової суміші. Зазвичай вони не вказують це на етикетці, тому кращий вибір при покупці кави в супермаркеті - слідувати тому, що Вам подобається", - вказав фахівець.

А ось з розчинною кавою справа йде інакше. Завдяки способу обробки в ньому міститься значно менше кофеїну, ніж в молотом кави.

Не варто зберігати каву в холодильнику

Основна проблема зберігання кави в холодильнику або навіть в морозильній камері - це вогкість. Кавова гуща повинна бути сухою, а холодильник - не найсухіше місце. Тому, якщо кава знаходиться в холодильнику, її потрібно зберігати в герметичному контейнері, щоб не допустити потрапляння вологи.

"Кава - це перш за все запах. Коли ви робите ковток, багато ароматів надходять через задню частину язика і ніс. Молекули, які викликають ці відчуття, досить летючі і можуть легко випаровуватися. Кава, що зберігається на відкритому повітрі, з часом втрачає ці молекули. А при більш високих температурах цей процес прискорюється", - говорить Хендон.

По-перше, це стосується тільки тих, хто піклується про оптимальний смак кави. По-друге, кава повинна зберігатися при досить низькій температурі, щоб це мало значення. Іншими словами, холодильник недостатньо холодний, щоб зберігати в ньому каву. Для досягнення цього результату необхідна морозильна камера.

Заморожування кавових зерен допомагає зробити помел більш грубим і рівномірним, ніж при зберіганні кави при кімнатній температурі. Експерти радять зберігати каву в шафі або при кімнатній температурі.

Холодна заварка не містить більше кофеїну

Холодна заварка - найулюбленіша кава літнього дня - має свою репутацію.

"Гаряча кава містить приблизно вдвічі більше кофеїну. Причина в тому, що при низьких температурах кількість екстрагованого кофеїну обмежена температурою. Чим вище температура, тим більше його можна витягти. Це не означає, що в ньому не може бути багато кофеїну, але це не через метод екстракції. Це відбувається тому, що при приготуванні концентрату холодного заварювання співвідношення кави і води дуже високе", - говорить Хендон.

Вам дуже рідко подаватимуть концентровану холодну каву, оскільки її зазвичай розбавляють водою або змішують з молоком, що робить середню холодну каву менш кавовою, ніж гарячий напій.

Каву не можна спалити

Поширеною скаргою на каву є те, що вона "підгоріла". Це може бути як в кав'ярні, так і в чашці, приготовленої вдома. Коли кава обсмажується, її занурюють у нагрітий барабан, і з часом вона починає нагріватися, стаючи жовтою, а потім коричневою. Якщо нагрівати його дуже довго, то в кінці кінців вона стане чорною.

Ці чорні зерна - кава темного обсмаження. Щоб дійти до цього стану, зерна потрібно обробляти при температурі близько 220°C.

"Коли ви варите каву, ви ніколи не зможете довести її до температури, якої вона досягла при обсмажуванні, тому спалити її в процесі варіння неможливо. Однак кава могла вийти з жаровні з молекулами, що вже містяться в ній, з паленим смаком. Метод заварювання дозволяє отримати доступ до них, і деякі кав'ярні віддають перевагу саме таким смакам, і він популярний серед багатьох людей", - говорить Хендон

Без кофеїну - не означає з кофеїном

Як і безалкогольне пиво, кава без кофеїну - це все одно кава, а значить, в ньому будуть присутні сліди одного з основних інгредієнтів кави - кофеїну.

"Це залежить від того, як була оброблена кава, але процес декофеїнізації в принципі дуже близький до 100% видалення кофеїну. Однак у кожному зразку, який ми коли - небудь тестували, він все одно присутній у тій чи іншій кількості, - каже Хендон.

Іншими словами, кофеїн в каві, швидше за все, є, але його кількість не настільки велика, щоб бути помітним або викликати будь-який ефект.

Кава світлого і темного обсмаження містить однакову кількість кофеїну

"Схоже, що в профілях смаження та походження кофеїну дійсно є коливання, але вони, звичайно, не настільки постійні, щоб звертати на них увагу", - говорить Хендон.

Єдина відмінність, яку можна відзначити в обсмажуванні, - це смак. Світле обсмажування найчастіше ніжне, але має більш складний смак. Темне обсмажування, однак, часто описується як "глибший" смак з більш простими тонами - на смак він може виявитися більш гірким.

Смак кави може сильно відрізнятися в залежності від зерен

"Кавові асоціації по всьому світу мають оціночні листи для визначення високоякісної кави. Два найбільш важливих параметра - це відчувається кислотність і солодкість. Насправді, щороку найвищі бали отримують сорти з Колумбії, Панами та Ефіопії, а їх смак нагадує букет кислих квітів. Саме за них зазвичай платять найвищу ціну, і вони зовсім не схожі на звичайну каву, що продається в магазинах", - підсумував Хендон.

Раніше УНІАН писав, що станеться з організмом, якщо кинути пити каву.

Вас також можуть зацікавити новини: