Овочі мають дуже важливе значення для вашого здоров'я / ua.depositphotos.com

Овочі дуже корисні для організму, адже містять такі необхідні поживні речовини, як вітаміни, мінерали та клітковина Водночас більшість людей споживають їх недостатньо. Так, за даними Центрів по контролю і профілактиці захворювань США, лише 9,3% дорослих американців споживали достатньо овочів у 2015 році. 

Отже, що станеться з вашим організмом, якщо ви не їсте овочі? Видання Parade поспілкувалося з дієтологами та визначило сім головних наслідків для вашого організму.

1. Зменшується споживання клітковини

Як зазначає Кара Харбстріт, дієтолог StreetSmartNutrition, низьке споживання клітковини може вплинути на здоров’я вашого кишечника або загальний стан здоров’я.

Відео дня

"Відсутність овочів у раціоні за замовчуванням призводить до нестачі клітковини, що призводить до нерегулярного випорожнення та шлунково-кишкового дистресу", - каже дієтолог Даніель Чавес.

2. Зростає ризик захворювання

Овочі можуть допомогти вам почуватися добре та прожити найкраще, найдовше життя.

"Регулярне вживання недостатньої кількості фруктів і овочів може збільшити ризик розвитку багатьох станів здоров’я, включаючи рак, серцево-судинні захворювання, діабет, високий кров’яний тиск та інсульт", — каже дієтолог Дженніфер Ернандес з PlantPowerwdKidneys.

І взагалі, недостатнє споживання овочів послаблює імунну систему, адже без постійного надходження вітамінів і антиоксидантів з овочів імунній системі може бути важко боротися навіть із застудою, зауважують дієтологи.

3. У вас буде менше енергії.

Якщо ви постійно пропускаєте овочі, то можете почуватися втомленими та млявими протягом дня, через що вам буде складно зосередитися або виконувати повсякденні справи.

4. Ви можете відчувати спрагу

Завдяки високому вмісту води овочі сприяють більшому споживанню рідини щодня. Ви можете отримати всю необхідну рідину з води та інших напоїв, але порція овочів "зараховується" для підтримання достатнього рівня гідратації. Без цього вам доведеться більше покладатися на пиття протягом дня, щоб компенсувати те, що ви не отримуєте з їжі, каже Харбстріт.

5. Можуть виникнути проблеми зі шкірою

 "Овочі містять такі поживні речовини, як вітамін А та антиоксиданти, які сприяють здоров’ю шкіри. Без достатньої кількості овочів шкіра може стати тьмяною, сухою, виникнути акне, передчасне старіння та інші проблеми шкіри", — каже Чавес.

А Ернандес додає, що овочі також допомагають загоєнню ран.

6. Ви можете набрати вагу

Недостатня кількість фруктів і овочів може призвести до ненавмисного збільшення ваги, оскільки ми споживатимемо більш калорійну їжу", – каже Ернандес. А огляд 2018 року, опублікований у Nutrients, вказав на "помірні докази якості" між споживанням овочів і вагою. 

7. Нічого

Якщо ви їсте достатньо фруктів і отримуєте основні поживні речовини з інших джерел, пропуск споживання овочів може не мати помітного значення для вас. Однак, зазначає Харбстріт, це не значить, що можна спокійно відмовитись від овочів.

"З мого досвіду, для більшості людей це не працює. Хоча це можливо, це малоймовірно, тому, щоб бути в безпеці, не виключайте овочі зі свого раціону", - каже вона.

Овочі є важливою складовою середземноморської дієти, яка вважається однією з найкорисніших для організму та сприяє довголіттю, а також запобігає виникненню деяких захворювань, зокрема, гіпертонії.

Вас також можуть зацікавити новини: