Невролог назвала найкращий перекус для здоров'я мозку  / pixabay.com

Для більшості людей у другій половині дня настає момент, коли стає важко працювати, знижується концентрація, і вам просто потрібно перекусити. При цьому, як пише видання Parade, варто вибирати такий перекус, який підтримає здоров’я вашого мозку як у теперішньому, так і в майбутньому.

Доктор Елана Клар, доктор медичних наук, невролог з New Jersey Brain & Spine, назвала одну корисну для мозку закуску, яку завжди тримає з собою на роботі – ягоди, і на це в неї є декілька причин.

Перша полягає в тому, що ягоди задовольняють тягу до солодкого здоровим способом, на відміну від ультраоброблених закусок із високим вмістом цукру, таких як цукерки. Наукові дослідження показують, що їжа з високим вмістом цукру шкодить здоров’ю мозку як у найближчій, так і в довгостроковій перспективі, пов’язана зі зниженням когнітивних функцій, погіршенням пам’яті та вищим ризиком когнітивних порушень.

Відео дня

З іншого боку, регулярне вживання ягід науково пов’язане із захистом від зниження когнітивних функцій. Основною причиною цього є високий вміст антиоксидантів у ягодах, які допомагають зменшити запалення в мозку та боротися з пошкодженням клітин, що має вирішальне значення для підтримки здоров’я мозку.

Поради щодо вибору перекусів, корисних для мозку

Загалом, якщо ви хочете, щоб післяобідні перекуси були корисними для вашого мозку, невролог радить віддавати перевагу цільним продуктам, а не продуктам, які пройшли ультраобробку. Фрукти, овочі, смажений нут, приправлений спеціями, і попкорн — усе це приклади багатих на поживні речовини та корисних для мозку закусок.

До того ж перекушувати краще для здоров’я мозку, ніж не перекушувати взагалі. Наукові дослідження показують, що здорові перекуси пов’язані з кращим психічним здоров’ям, а також допомагають підтримувати здорову дієту в цілому. Для нормальної роботи мозку потрібні поживні речовини. Голодування може призвести до втрати енергії та затуманення мозку.

Раніше УНІАН писав про те, якими горіхами найкраще перекушувати, на думку дієтологів. Насправді більшість горіхів корисні, але якщо ви хочете схуднути або контролювати рівень цукру в крові, то потрібно вибрати певні горіхи, бо всі не підійдуть.

Вас також можуть зацікавити новини: