Багато людей відмовляються від хліба, прагнучи схуднути / фото ua.depositphotos.com

Епідемія ожиріння і тренди до схуднення привели до змін підходів до харчування. Тенденції низьковуглеводних дієт вплинули на ставлення до хліба і призвело до того, що деякі повністю відмовилися від нього.

Видання Health digest пише, що те, як відмова від хліба може вплинути на здоров'я, залежить від типу хліба, кількості споживаних продуктів і стану здоров'я людини. Крім того, зміни в здоров'ї, пов'язані з відмовою від хліба, можуть бути викликані декількома причинами.

Кров'яний тиск

Як пояснюють в Каліфорнійському університеті в Девісі, гіпертонія і споживання продуктів з високим вмістом натрію можуть йти рука об руку. Оскільки хліб може містити багато натрію (за даними Harvard Health Publishing), це означає, що хліб може збільшити ймовірність розвитку високого кров'яного тиску.

Відео дня

Крім того, дослідження, проведене в 2020 році в журналі Nutrients, виявило зв'язок між вживанням хліба і підвищеним кров'яним тиском. Клініка Майо зазначає, що продукти, що містять цільне зерно, можуть не тільки допомогти впоратися з гіпертонією, але й, можливо, зменшити ймовірність її виникнення.

Якщо ви все ж хочете виключити хліб зі свого раціону, то спробуйте замінити його. Наприклад, ви можете додати кіноа до обіду або коричневий рис до вечері. Дикий рис і ячмінь також є хорошими варіантами.

Рівень цукру в крові

Дієтолог Ліза Ендрюс пояснила, що білий хліб може привести до швидкого підвищення і зниження рівня цукру в крові, а ось цільнозерновий хліб зазвичай не викликає таких стрибків. Це пов'язано з тим, що у цих сортів хліба різний глікемічний індекс.

За словами ендокринолога Олександра Вільямса з клініки Клівленда, "глікемічний індекс використовується для класифікації продуктів, що містять вуглеводи, їх потенціалу для підвищення рівня цукру в крові та того, як швидко вони підвищують рівень цукру в крові".

Продукти розміщуються на шкалі від нуля до ста, і чим вище продукт на шкалі, тим вище його глікемічний індекс і ймовірність викликати скачки і падіння цукру в крові.

Доктор Вільямс також зазначає, що були проведені дослідження, що підтверджує думку про те, що вживання продуктів з низьким глікемічним індексом може бути корисним як для запобігання, так і для зменшення ризику довгострокових ускладнень діабету 2 типу.

Схуднення

Лікар-дієтолог Тай Ібітойе зазначив, що хліб отримав погану славу продукту, який автоматично призводить до набору ваги. Це призвело до помилкової думки, що людина повинна повністю виключити хліб зі свого раціону, щоб скинути небажані кілограми.

Якщо скоротити вуглеводи, це може призвести до втрати ваги від води, згідно Medical News Today.

Рівень енергії

Оскільки хліб містить вуглеводи, а вуглеводи забезпечують енергією, хліб - це спосіб підживити організм енергією. І навпаки, виключення хліба з раціону може призвести до зниження рівня енергії.

Коли мова йде про хліб і рівні енергії, необхідно враховувати деякі моменти. Зокрема, тип хліба, який ви їсте, адже він може вплинути на те, як довго у вас буде енергія.

Як розповіла дієтолог Крістіна Лабоні, білий хліб може бути хорошим вибором перед тренуванням, тому що ваш організм перетравлює його швидше, що призводить до швидкого збільшення енергії. Однак якщо ви працюєте в офісі, білий хліб може викликати у вас відчуття втоми, так як заряд енергії, який він дає, вивітрюється швидше. А ось цільнозерновий хліб, який перетравлюється повільніше, дає енергію надовго. Крім того, лікар-дієтолог Тай Ібітойе розповіла, що скорочення вуглеводів може означати пропуск їжі і призвести до млявості.

Якщо ви все ж хочете відмовитися від хліба, додайте в свій раціон інші джерела цільного зерна - цільні зерна в салаті, вівсянка на сніданок.

Робота кишечника

За даними MedicineNet, білий хліб не тільки не містить клітковини, але і, як правило, насичений крохмалем. Через ці фактори вживання такого хліба може призвести до закрепів або погіршити їх. Але це не означає, що всі види хліба обов'язково шкідливі для вашого кишечника.

Хліб з цільного зерна може надавати благотворний вплив на закрепи. Дослідження 2010 року, опублікований у Journal of Nutrition, показало, що житній хліб з цільного зерна може бути більш ефективним засобом від закрепів, ніж пшеничний хліб і проносні засоби.

Хоча є докази того, що житній хліб може допомогти при закрепах, MedicineNet стверджує, що жито, а також пшениця та ячмінь містять глютен, який також іноді може викликати закреп у деяких людей.

Виключення хліба з раціону може як збільшити, так і зменшити ймовірність виникнення закрепів, залежно від типу хліба, який ви регулярно їсте, та індивідуальних проблем зі здоров'ям.

Чи існує зв'язок між хлібом та депресією

За даними Science Alert, дослідження, опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition, показало, що зі збільшенням споживання рафінованих вуглеводів і цукру збільшується ймовірність виникнення депресії у жінок в постменопаузі.

І навпаки, у жінок, які вживали в їжу цільнозернові продукти, шанси виникнення депресії знижувалися. Ймовірна причина цього - глікемічний індекс деяких продуктів, адже скачки цукру в крові можуть впливати на настрій людини.

Зменшення газоутворення і здуття живота

Коли людина страждає на целіакію, її імунна система сприймає глютен як небезпечного загарбника. З часом це призводить до пошкодження тонкого кишечника. Симптоми целіакії можуть включати здуття живота і газоутворення. Але вживання хліба, що містить глютен, може викликати газоутворення і здуття живота, навіть якщо у людини немає целіакії.

Як пояснюють в клініці Клівленда, можна мати непереносимість глютену, і це не те саме, що целіакія. Однак людина з непереносимістю глютену може відчувати газоутворення і здуття живота протягом декількох годин або навіть днів після вживання глютену. Крім того, у них можуть бути закрепи, діарея, нудота, блювота та біль у животі. Туман у голові, втома, тривога та депресія також є потенційними ознаками непереносимості глютену. Інші тривожні ознаки цієї проблеми зі здоров'ям включають головний біль, шкірні висипання та анемію.

Алергія

Якщо ви відчуваєте закладеність носа або нежить щоразу, коли їсте хліб, що містить пшеницю, у вас може бути така алергія. Чхання та астма також можливі ознаки алергії на пшеницю.

Люди з такою алергією можуть мати порушення травлення, шлункові спазми, нудоту та/або блювоту. Шкірні проблеми, такі як кропив'янка або висип, також можуть розвинутися внаслідок алергії на пшеницю. Крім того, алергічна реакція на пшеницю іноді викликає головний біль. І хоча зазвичай алергія на пшеницю викликає лише легкі симптоми, вона може стати причиною анафілаксії, яка може бути смертельно небезпечною.

Проблеми зі шкірою

Якщо у вас є чутливість до глютену, ви можете зіткнутися з хронічним захворюванням, яке називається герпетиформний дерматит. Можливі ознаки включають проблеми зі шкірою, такі як пухирі та шишки, які сверблять після вживання продуктів, що містять глютен.

Шкірні проблеми при герпетиформному дерматиті зазвичай виникають на певних ділянках тіла, таких як лінія волосся та шкіра голови, лікті, сідниці та коліна. Як правило, горбки, що утворюються при герпетиформному дерматиті, розташовуються у вигляді скупчень і можуть бути від червоного до пурпурного кольору або просто темніше, ніж колір шкіри пацієнта.

Крім того, шкіра в місці скупчення зазвичай знебарвлюється. Також можлива поява пухирів, які можуть бути схожі на ті, що виникають при герпесі. Однак герпетиформний дерматит - це інше захворювання, не пов'язане з герпесом.

Крім шкірних проблем, герпетиформний дерматит може бути винуватцем проблем зі здоров'ям порожнини рота. Наприклад, людина з цим захворюванням може помітити горизонтальні борозенки на зубах. Крім того, може з'явитися точковий дефект емалі зубів, а також змінитися колір зубів. І хоча це зустрічається нечасто, але виразки можуть бути ознакою герпетиформного дерматиту.

Раніше УНІАН писав, що не варто їсти на сніданок.

Вас також можуть зацікавити новини: