Вчені з'ясували, що буде, якщо їсти часник щодня / фото ua.depositphotos.com

Чи то свіжі зубчики, чи то сушений, чи то настояний в олії часник, регулярне його додавання в раціон сприятливо впливає на організм. Цей овоч допомагає тримати під контролем рівень цукру і холестерину в крові.

Видання science alert пише, що мета-аналіз 22 досліджень, що включали 29 рандомізованих контрольованих випробувань, проведений вченими з Південно-Східного університету та Університету Сіцзан Мінцзу в Китаї, підтвердив, що вживання часнику пов'язане зі зниженням рівня глюкози і деяких видів жирових молекул.

Глюкоза і ліпіди є ключовими поживними речовинами для організму, забезпечуючи його енергією. Низка чинників, що впливають на спосіб життя, від вживання алкоголю до фізичних вправ, також можуть впливати на рівень цукру і жиру в організмі.

Відео дня

Часник давно асоціюється з гарним здоров'ям, і раніше в окремих дослідженнях його пов'язували з регулюванням ліпідного обміну та рівня глюкози.

Розглянувши результати дослідження в цілому, команда підтвердила, що вплив часнику був позитивним. У тих, хто включав часник у свій раціон, спостерігалося зниження рівня глюкози в крові, що свідчить про кращий довгостроковий контроль рівня глюкози, збільшення кількості так званого "хорошого" холестерину у вигляді ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), зменшення кількості так званого "поганого" холестерину або ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), а також зниження загального рівня холестерину. Цікаво, що на рівень тригліцеридів це ніяк не вплинуло.

Що стосується причин такого зв'язку, то вважається, що різні активні інгредієнти часнику допомагають різними способами, зокрема, знижуючи окислювальний стрес - тип зносу клітин, який може призвести до таких проблем, як серцево-судинні захворювання.

Часник також містить антиоксидантну сполуку під назвою алліїн, яку раніше пов'язували з контролем рівня глюкози в крові, ліпідів і мікробіома кишечника. Ймовірно, поєднання цих ефектів і призвело до отриманих результатів.

Раніше УНІАН писав, що дієтологи розкрили всю користь часнику для людей старше 40 років.

Вас також можуть зацікавити новини: