Одна проста зміна у вашому розпорядку дня допоможе значно знизити артеріальний тиск

Нове дослідження показує, що навіть трохи менш сидячий спосіб життя може творити чудеса для вашого здоров’я.

Нове дослідження показує, що одна невеличка зміна у денній рутині може допомогти знизити артеріальний тиск. Як пише NY Post, американці проводять майже третину свого дня сидячи - і ця статистика тісно пов’язана з несприятливими наслідками для здоров’я, зокрема, високим артеріальним тиском.

Однак деякі нещодавні дослідження показують, що "невеликі рухи" протягом дня можуть компенсувати шкідливі наслідки сидіння протягом усього дня і лише 22 хвилини щоденних вправ можуть бути ключем до збалансування впливу тривалого сидіння.

Одне з останніх досліджень знайшло ще простіший спосіб зменшити ризик високого тиску - просто скоротити щоденний час сидіння на 30 хвилин.

У дослідженні, опублікованому у JAMA Open Network, брали участь 283 літніх людини віком від 60 до 89 років, які були розділені на дві групи: втручання та контроль. Контрольна група відвідала 10 сеансів з інструктором, щоб поставити цілі щодо здорового способу життя, який виключає фізичні вправи або сидячий спосіб життя.

У той же час групу втручання лікували відповідно до методів I-STAND: вони відвідали 10 сеансів тренінгу з охорони здоров’я, поставили цілі щодо зменшення кількості сидіння і отримали стіл для стояння та фітнес-трекер, який нагадував їм про необхідність робити перерви під час тривалого сидіння.

У середньому досліджена група втручання скоротила щоденний час, проведений у сидячому положенні, приблизно на 32 хвилини, тоді як контрольна група не зазнала жодних змін у сидячому положенні.

Хоча результати не відповідали меті дослідників щодо скорочення сидіння на 2 години на день, однак вторинний результат — зниження артеріального тиску в групі втручання — показав, що навіть менші зміни у звичках можуть покращити здоров’я серцево-судинної системи.

Дослідники пояснюють помітну різницю в артеріальному тиску залученням "учасників з високим ризиком гіпертонії та метою скорочення часу сидіння, а також зменшення тривалого сидіння", пишуть автори дослідження.

Вони припустили, що в популяціях із вищим ризиком серцево-судинних захворювань і пов’язаних із ними наслідків для здоров’я "невеликих змін у моделях сидіння було достатньо для покращення" артеріального тиску.

Раніше дослідники назвали найкращий чай для зниження кров'яного тиску

Вас також можуть зацікавити новини: