Кеш'ю обов'язково повинні бути частиною раціону / фото ua.depositphotos.com

Згідно з останніми дослідженнями, вживання горіхів кеш'ю може допомогти вашим артеріям, знизивши рівень "поганого" холестерину. Це позитивно вплине на здоров'я серця.

Як пише HealthDigest, артерії служать для перекачування збагаченої киснем крові від серця до всіх частин вашого тіла, а тому вони повинні бути міцними та гнучкими. Залежно від дієти, сімейного анамнезу та способу життя артерії можуть ставати жорсткішими, забиватись жиром і холестерином. Все це ускладнює циркуляцію крові та необхідних поживних речовин, спричиняючи високий кров’яний тиск або закупорку.

До накопичення бляшок в артерії може призвести вживання їжі з високим вмістом насичених жирів або трансжирів. Однак ненасичені жири з горіхів можуть допомогти знизити рівень холестерину ЛПНЩ і підвищити рівень холестерину ЛПВЩ, який витягує поганий холестерин із крові. 

Відео дня

Скільки треба їсти кеш'ю на день

13 г жиру в 28 г сухих смажених кеш'ю можуть вас збентежити, але вони містять лише 2,6 грама насиченого жиру. Ця ж жменька горіхів забезпечить вас 6,8 грамами мононенасичених жирів і 2,2 грама поліненасичених жирів. 

Як показали дослідження, заміна насичених жирів на поліненасичені може знизити ризик серцево-судинних захворювань на 19%. Кеш'ю є джерелом олеїнової кислоти (мононенасичені жири) і лінолевої кислоти (поліненасичені жири).

Крім того, ці горіхи містять інші поживні речовини для зменшення окислювального стресу, який може призвести до прогресуючої артеріальної жорсткості та дегенерації. Згідно з дослідженням 2020 року, кеш'ю та інші горіхи багаті фітохімічними речовинами, які мають антиоксидантні властивості. Селен, цинк і токофероли також діють як антиоксиданти, а 28 г кеш'ю містить 15% рекомендованої щоденної норми цинку та 10% селену.

Які ще є переваги у вживанні кеш'ю

Ці горіхи не тільки знижують рівень холестерину і знижують ризик серцево-судинних захворювань, інсульту і діабету, а й сприяють здоров'ю шкіри, волосся, кісток, м'язів, мозку, нервів та кишечника. Вчені стверджують, що кеш'ю може навіть знизити ризик ранньої смерті.

Також дослідження довели, що вживання кеш'ю допоможе уповільнити старіння.

Вас також можуть зацікавити новини: