Не всі продукти варто розігрівати / ua.depositphotos.com

Розігрівання продуктів є звичайною практикою на більшості кухонь світу. Однак не всі продукти добре реагують на цей процес. Як пише Indian Express, розігрівання певних продуктів може призвести до втрати смаку, текстури, харчової цінності та безпечності.

Ось п'ять продуктів, які категорично не рекомендується розігрівати

Чай

Коли чай заварюється, він виділяє різні сполуки, зокрема дубильні речовини і катехіни. Повторне нагрівання чаю може призвести до розкладання цих сполук, що призведе до втрати смаку і навіть потенційної користі.

Відео дня

Також, зазначають дієтологи, під час повторного нагрівання чаю концентрація кофеїну в ньому може підвищитися, що потенційно призведе до побічних ефектів, таких як нервозність або порушення сну. Повторне нагрівання чаю також потенційно може сприяти підвищенню кислотності через розпад певних сполук і зміни рівня pH.

Шпинат

Шпинат містить нітрати, які під час повторного нагрівання перетворюються на нітрити, які потім можуть перетворитися на канцерогени. Повторне нагрівання шпинату також може призвести до втрати водорозчинних вітамінів, таких як вітамін С і вітаміни групи В, що знижує його харчову цінність.

Крім того, шпинат є багатим джерелом заліза. Коли шпинат готують, а потім розігрівають, залізо в шпинаті окислюється, що може призвести до утворення оксидів заліза, які можуть змінити колір і смак шпинату, а також його харчову цінність, оскільки окислене залізо не так легко засвоюється організмом, як неокислене.

Рослинна олія

Під час повторного нагрівання рослинної олії в ній відбуваються хімічні зміни, які можуть погіршити її якість і безпеку. Повторювані цикли нагрівання й охолодження можуть призвести до утворення трансжирів і шкідливих сполук, таких як альдегіди, що пов'язані із запаленнями та серцево-судинними захворюваннями.

Крім того, розігрів олії вище точки димлення може призвести до утворення токсичних парів і надання їжі неприємного смаку.

Гриби

Гриби пористі та легко вбирають вологу, що робить їх ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Таким чином, розігрівання грибів може сприяти росту бактерій, збільшуючи ризик захворювань харчового походження. Ба більше, гриби містять певні сполуки, як-от полісахариди, які під час повторного нагрівання можуть вступати у ферментативні реакції, змінюючи їхній смак і текстуру.

Крім того, повторне нагрівання грибів також може призвести до розпаду певних молекул білка, що міститься в них, на більш дрібні пептиди й амінокислоти. Це може вплинути на загальний вміст білка і склад грибів, потенційно впливаючи на їхній смак і засвоюваність.

Рис

Bacillus cereus, бактерія, що зазвичай трапляється в рисі, може вижити в процесі приготування і розмножитися, якщо рис залишити за кімнатної температури на тривалий період. Повторне нагрівання рису не завжди знищує ці бактерії та їхні токсини, які можуть спричинити харчове отруєння. Крім того, повторно нагрітий рис має тенденцію втрачати вологу і ставати сухим та неапетитним.

Раніше УНІАН розповідав про те, який вид гречки найкорисніший і як правильно її готувати.

Вас також можуть зацікавити новини: