этот материал доступен на русском

Білі ведмеді худнуть через танення льодовиків - дослідження

14:35, 13 лютого 2020
Екологія
1941 0
Полярні ведмеді стали менше полювати через танення льодовиків / outdoorphotographer.com

Читайте такожВ австрійському зоопарку біле ведмежата вийшло на прогулянку під наглядом мами (фоторепортаж)

До такого висновку прийшли дослідники з Полярного наукового центру дослідження ссавців у Баффіновій бухті,  яких опубліковано в журналі Ecological Applications, повідомляє Хайтек.

Міграція білих ведмедів зазвичай тісно пов'язана з появою і відступом морського льоду. Ранньої осені, коли крижаний покрив мінімальний, ссавці переміщуються на острів Баффіна і залишаються на суші до настання зими, яка знову дозволяє їм вийти на морський лід в пошуках їжі.

Коли затока Баффіна покрита льодом, ведмеді використовують тверду поверхню як платформу для полювання на тюленів, для подорожей і навіть для створення барлогів зі снігу для своїх дитинчат.

Як повідомляється, дослідники зібрали дані з супутникових міток з 1990 по 2019 роки і прийшли до висновку, що білі ведмеді проводили на суші в середньому на 30 днів більше у порівнянні з 1990-ми роками. Середнє значення в 1990-х роках становило 60 днів, які припадають на період між кінцем серпня і серединою жовтня, у порівнянні з 90 днями, проведеними на суші у 2000-х роках.

Ці зміни пов'язані з тим, що через глобальні зміни клімату морський лід в затоці Баффіна тане раніше та утворюється пізніше.

«Коли ведмеді знаходяться на суші, вони не полюють на тюленів, покладаються на жирові запаси. У них є можливість поститися протягом тривалих періодів, але з часом вони стають все більш худими», - заявив Крістін Лейдр, провідний автор дослідження.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter