Від початку місяця масштабні пожежі зафіксовано у Чорнобильській зоні та на Житомирщині  / facebook.com/dazv.gov.ua

В МВС України не виключають, що ситуація з пожежами котра відбувається навколо столиці, спочатку в Чорнобильській зоні, а зараз і в Житомирській області, може бути результатом спланованої диверсії.

Читайте такожПоказники забрудненості повітря в Києві некритичні для населення, а радіаційний фон у нормі - Укргідрометцентр

Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник міністра внутрішніх справ, член колегії МВС Зорян Шкіряк.

«Наразі, все вказує на те, що це могла бути заздалегідь продумана кампанія, з розрахунком напрямку вітру. Мета замовників і організаторів зрозуміла: спроба дестабілізації ситуації, нагнітання істерії та посилення панічних настроїв серед населення в умовах карантину і протидії розповсюдженню коронавірусу», - пише Шкіряк.

В МВС закликали українців повідомляти про виявленні факти і місцезнаходження ймовірних паліїв та диверсантів, що здійснюють провокації з підпалами в лісових зонах.

Як повідомляв УНІАН, 16 квітня на території 9 лісгоспів Житомирської області почалися лісові пожежі в результаті підпалу сільгоспугідь та випалення трави в домогосподарствах. Найбільші площі охоплені вогнем в Овруцькому спецлісгоспі поблизу митного посту Виступовичі.