этот материал доступен на русском

Бум альтернативної енергії в Україні: все більше сімей установлюють сонячні панелі

18:02, 29 жовтня 2018
Альтернативна енергетика
2889 0
Ілюстрація / REUTERS

За перші дев'ять місяців цього року понад 3 тисячі українських родин встановили сонячні електростанції, що у 2,5 разу більше, ніж за аналогічний період 2017-го (1214 сімей). Такі дані наводить Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, пише ТСН.ua.

Читайте такожРуслану офіційно проголошено Амбасадором відновлюваної енергії у світі

"Як бачимо, бум на сонячні панелі серед українських сімей зростає", - сказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Стимулом до переходу на "чисту" енергію є не лише бажання родин стати більш енергонезалежними, а й можливість заробити на продажі надлишку електроенергії в мережу за "зеленим" тарифом розміром 18,09 євроцента за 1 кВт/год.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження

В Україні більше 6 тис. родин встановили сонячні панелі загальною потужністю 121 МВт, що складає близько 10% від всіх потужностей сонячної енергетики в країні. У такі приватні сонячні електростанції було інвестовано 120 млн євро. А домогосподарства заощаджують чималі кошти на рахунках за електроенергію. Також відкривається величезний внутрішній ринок сонячних панелей, що може бути платформою для нових інвестицій та виробничих потужностей.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості прогнозує, що 2019 року вироблення електроенергії об'єктами на поновлюваних джерелах енергії, які працюють за "зеленим" тарифом, зросте на 67,4% (на 1,51 млрд кВт/год). За підсумками цього року показник має становити 3,75 млрд кВт/год. 

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter