Моржі і чайки можуть стати індикаторами стану екології Арктики - вчені

19:18, 08 квітня 2015
Природні ресурси
190 0

Білі ведмеді, моржі та білухи в числі інших 111 видів тварин і рослин можуть стати індикаторами сталого стану морських екосистем Арктики.

REUTERS

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на Мінприроди Росії.

"Розроблений перелік видів флори і фауни, які стануть індикаторами сталого стану морських екосистем Арктики. У число таких видів, зокрема, були включені арктичний омуль, морська чайка і кільчаста нерпа, білуха, морж і білий ведмідь, які живуть в морях басейну Північного Льодовитого океану ", - йдеться в повідомленні.

Як відзначають в міністерстві, перелік буде рекомендований нафтогазовим компаніям, які здійснюють проекти з освоєння родовищ на арктичному континентальному шельфі РФ, у внутрішніх морських водах, територіальному морі та прилеглій зоні РФ, в якості основи для розробки програм збереження біологічного різноманіття.

Читайте такожУ суворих європейських зимах винувато танення арктичних льодів

Всього в список віднесено 111 видів водоростей, вищих рослин, безхребетних, риб, птахів і морських ссавців, з них 79 представників флори і 32 представники фауни. В першу чергу це організми, які реагують на зміни навколишнього середовища своєю присутністю або відсутністю, зміною зовнішнього вигляду, хімічного складу, поведінки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter