На озері Байкал запустили унікальний глибоководний телескоп

13:18, 19 травня 2015
Природні ресурси
690 0

Введено в експлуатацію унікальний експериментальний комплекс — глибоководний нейтринний телескоп мультимегатонного масштабу "Дубна" на озері Байкал.

/ Flickr

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на Інститут ядерних досліджень.

Комплекс, який є першим кластером нейтринного телескопа кубокилометрового масштабу Baikal-GVD, який створюється, було розгорнуто в перших числах квітня.

Детектор призначений для дослідження природного потоку нейтрино високих енергій. Нейтрино, пройшовши крізь товщу Землі, може з певною ймовірністю вступити у взаємодію у воді озера Байкал і породити каскад заряджених частинок.

Читайте такожРівень води в Байкалі впав до рекордно низьких значень за останні 100 років

Кластер "Дубна" містить в своєму складі 192 оптичних модуля, занурених на глибини до 1300 метрів і вже є одним з трьох найбільш великих детекторів нейтрино в світі. Наступним етапом розвитку проекту є послідовне збільшення телескопа за рахунок розгортання нових кластерів.

Реєстрація нейтрино на Байкалі дозволить зрозуміти високоенергетичні процеси, що протікають в далеких астрофізичних джерелах, встановити походження космічних частинок найвищих коли-небудь зареєстрованих енергій і відкрити нові властивості елементарних частинок.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter