Greenpeace повідомив про маловідому екологічну проблему: туристичний одяг небезпечний для природи та людини (відео)

23:03, 08 вересня 2015
Природні ресурси
1597 0

ПФС застосовують у багатьох промислових процесах, містяться вони і у багатьох споживчих товарах.

Эксперты берут пробы воды / greenpeace.org

У травні-червні 2015 року експерти Greenpeace вирушили в глобальну наукову експедицію, щоб знайти докази того, що туристичний одяг може бути небезпечним для природи та людини.

Про це повідомляється на сайті організації.

Читайте такожНова екологічна проблема: космонавти вказали на небезпеку енергозберігаючих ламп (фото)

"Експерти відібрали зразки снігу і води, пройшовши важкодоступними місцями російського Алтаю, чилійських Анд, швейцарських Альп, снігових гір Хаба в Китаї і іншим прекрасним куточках нашої планети.Ми відібрали зразки снігу і води з гірських озер, а потім відправили їх в лабораторію, щоб дізнатися, чи є там поліфенилсульфід (ПФС). І, на жаль, ці небезпечні і вкрай стійкі хімічні сполуки були виявлені у всіх пробах", - йдеться в повідомленні.

Greenpeace анонсує випуск доповіді «Сліди на снігу — небезпечні ПФС у віддалених куточках планети» про результати глобального розслідування Greenpeace, за допомогою якого екоактивисты хочуть привернути увагу до маловідомої і невирішеної проблеми.

ПФС застосовують у багатьох промислових процесах, містяться вони в багатьох споживчих товарах. Особливо активно ПФС використовуються виробниками одягу та спорядження для активного відпочинку на природі, оскільки дозволяють зробити тканини водонепроникними і брудовідштовхуючим. Як правило, це спеціальні мембрани, які роблять одяг «легким та непромокаючиа».

Читайте такожВчені заявляють про зміни: потепління б'є нові рекорди, і зростання температури океану вже не зупинити

Опинившись в навколишньому середовищі, ПФС руйнуються вкрай повільно, тому протягом багатьох років накопичуються в живих організмах, що поширюються по всій планеті, по повітрю і воді. Ці фторовані з'єднання небезпечні як для природи, так і для людини. Потрапляючи в організм з водою, їжею та повітрям, що вдихається, вони можуть викликати безпліддя і сприяти розвитку онкологічних захворювань, руйнувати імунну систему дитини.

Всі експерти Greenpeace в експедиціях були одягнені в одяг PFC-free, і він не підвів навіть на висоті 5 000 м в Китаї або при проході через гірські струмки, болота на Алтаї. Деякі бренди вже випускають цілі колекції одягу, не містить небезпечних ПФС.

Відео GreenpeaceRussia
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter