Вчені розробили нову методику для дослідження тропічних лісів

17:04, 24 листопада 2015
Природні ресурси
180 0

Вченим вдалося зробити ще один крок до виявлення набору процесів, що відповідають за формування просторової структури тропічного лісу.

тропический лес / wikipedia.org

Дослідження проводилося в тропічних лісах Панами і Шрі-Ланки, при цьому вчені використовували методи, що застосовувалися раніше, тільки в хімії і фізиці, передає Газета.ru з посиланням на журнал PNAS.

До цих методи входило використання імовірнісної (стохастичної) геометрії та вивчення зміни пропорцій дерев, таких як висота, обсяг і щільність крони. Інформація може бути використана для прогнозування площі розміщення дерев.

Читайте такожВчені: на Землі росте більше трьох трильйонів дерев

Як стверджують вчені, визначення розмірів і структури дерев у тропічних лісах має вирішальне значення, тому що допомагає отримати багато важливої інформації про ліс.

Наприклад, площа розміщення дерева визначає кількість вуглецю, що поглинається цим деревом. Крім того, отримані дані можуть бути використані для дистанційного зондування лісів.

Раніше вчені з Університету Східної Англії попередили, що понад половина видів дерев у джунглях Амазонії перебуває під загрозою повного зникнення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter