Україна почала екологічну перевірку російської керченської недобудови

17:43, 12 грудня 2017
Природні ресурси
1145 0

У разі підтвердження вірогідності екологічної катастрофи, ГПУ планує звернутися до країн Чорноморського співробітництва.

Ілюстрація REUTERS

ГПУ проводить роботу щодо запобігання ймовірної екологічної катастрофи, яка може виникнути через будівництво Росією мосту в Керченській протоці. Про це 12 грудня на брифінгу в Києві розповів генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляє "Крим.Реалії".

Читайте такожВчені заявили про масштабні руйнування берегів Криму: щороку вони відступають на 1,6 метра

За його словами, на сьогоднішній день в рамках кримінального провадження проводиться екологічна експертиза. «У разі підтвердження вірогідності екологічної катастрофи, ми плануємо звернутися до країн Чорноморського співробітництва – Болгарії, Грузії, Румунії, Турецької Республіки, з пропозицією створення в рамках Європейської конвенції про взаємодопомогу у кримінальних справах спільної слідчої групи для проведення досудового слідства, а потім і судового, з питання будівництва цього мосту», - заявив Луценка.

За його словами, будівництво Росією мосту відкриває перспективи як заочного засудження, так і економічних санкцій проти сусідньої держави.

Прокуратура АРК передала в Міжнародний кримінальний суд три інформаційних повідомлення за фактами порушень у Криму. Два з них стосуються порушення прав власності на території анексованого півострова, ще одне – примусового переміщення українців з анексованої Росією території. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter