этот материал доступен на русском

Вчені прогнозують ріст кислотності океану до рівня, якого не було 14 мільйонів років

17:24, 23 липня 2018
Зменшення викидів
1272 0
Ілюстрація / REUTERS

Дослідження вчених з Кардіфського університету показує, наскільки зміниться рівень кислотності океану до кінця століття при нинішніх обсягах викидів СО2. Вчені припускають, що окислення океану досягне беспрецендентного рівня.

Читайте такожКонцентрація вуглекислого газу досягла найбільшої позначки за 800 тисяч років

Вчені відзначають, що окислення океану відбувається, коли СО2 з атмосфери поглинається морською водою, що призводить до більш кислої води з більш низьким pH, повідомляє phys.org. Вони вказують, що з початку індустріальної ери, океан поглинув близько 525 млрд т CO2, що еквівалентно приблизно 22 млн т в день, що є серйозною загрозою для морських мешканців, а раковини деяких тварин вже розчиняються в більш кислій морській воді.

У результатах дослідження зазначається, що рН океанів буде меншим 7,8 в 2100 році порівняно з рН близько 8,1 сьогодні. "Це дуже важливо, оскільки шкала рН є логарифмічною, а це означає, що падіння всього 0,1 одиниці рН являє собою збільшення кислотності на 25%", - говориться в дослідженні.

Якщо обсяги викидів СО2 не зміняться, то до 2100 року кислотність вод світового океану досягне показників, яких не було з часів середнього Міоцену.

"Нинішній рівень pH вже є найнижчим за останні 2 млн років", - говорить один з авторів дослідження професор Кері Лір.

При нинішньому рівні викидів вуглекислого газу, його концентрація в земній атмосфері зросте з приблизно 400 частин на мільйон до 930 частин на мільйон до 2100 року. Наслідком цього стане падіння pH океанських вод з 8,1 до 7,8. За словами провідного автора дослідження доктора Синдії Сосдян, морським екосистемам не доводилося стикатися з подібними умовами 14 млн років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter