Норвегія ставить перший у світі експеримент з екологічного знищення відходів

18:26, 26 січня 2016
Зменшення викидів
1439 0

За даними інформагентства, близько 60% сміття, що переробляється заводом в Осло, органічного походження, включаючи деревину і залишки продуктів.

REUTERS

Головний сміттєспалювальний завод в столиці Норвегії Осло почав перший у світі експеримент з екологічного знищення відходів: спеціальні пристрої будуть «відловлювати» вуглекислий газ з диму для запобігання глобального потепління.

Як повідомляє Naked Science з посиланням на Reuters, сміттєспалювальний завод Klemetsrud incinerator генерує тепло для обігріву будівель в столиці Норвегії. Однак паралельно з цим він викидає в атмосферу понад 300 т двоокису вуглецю на рік – це 0,6 % всіх техногенних викидів в країні.

Читайте такожСміттєзбиральний автомобіль в стокгольмському районі Хаммарбі висмоктує сміття з підземного трубопроводу (фото)

Місяць тому в Парижі представники світових націй погодили заходи зі зниження таких викидів, які ведуть до зміни клімату і глобального потепління. Завод став одним з результатів паризьких домовленостей. За даними інформагентства, близько 60% сміття, що переробляється заводом в Осло, органічного походження, включаючи деревину і залишки продуктів.

В якості дослідних установок на заводі розмістять 5 контейнерів, які будуть «захоплювати» вуглекислий газ загальним обсягом до 2 тис. т на рік. Експеримент триватиме до квітня поточного року. Якщо він буде визнаний ефективним, до 2020 року завод буде повністю обладнаний газовловлюючою системою. Після збору вуглекислий газ буде направлятися у Північне море і закачуватиметься в родовища нафти і газу для підйому тиску і збільшення обсягу видобутку.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter