Ілюстрація / REUTERS

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ про внесення європейського лося до Червоної книги, який, зокрема, заборонить полювання на цю тварину на території України.

Про це міністр повідомив на прес-конференції в Києві.

«Я підписав наказ про внесення лося європейського до Червоної книги... Наказ вимагає юстирування Міністерством юстиції. Сподіваюся на швидке завершення цього процесу», - сказав міністр.

Читайте такожУ Києві біля Московського мосту блукав лось (фото)

За його словами, популяція європейського лося в Україні становить близько 5,5 тис. особин.

Як повідомляв УНІАН, на початку листопада цього року Національна комісія з питань Червоної книги України проголосувала за внесення лося європейського в Червону книгу України.

Раніше, на початку жовтня цього року, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак дозволив відстріл 160 лосів, незважаючи на введену раніше заборону на полювання на лосів протягом 25 років.

Семерак зазначив, що розуміє і поділяє шквал емоцій, але "як чиновник не міг не враховувати позицію представників мисливської галузі щодо загроз її розвалу в разі, якщо сезон полювання не буде проведено взагалі".

3 лютого 2017 року, в Україні набрав чинності мораторій на полювання на лосів. Згідно з підписаним Семераком мораторієм, полювання на цих тварин протягом 25 найближчих років на території України заборонено.

"Якщо відверто, то з мораторієм ми запізнилися років на 20-30. Зараз, за різними підрахунками, популяція лосів в Україні налічує від 2 до 6 тисяч особин. Тоді як у Білорусі і Польщі близько 30 тисяч", - розповідав тоді міністр екології.

Раніше українські ЗМІ неодноразово повідомляли про те, що браконьєри масово вбивають лосів у різних регіонах нашої країни. Особливо варварський випадок стався в Чернігівській області, коли постраждало ціле стадо тварин.