Виявлено новий вид гігантських восьминогів

18:22, 27 грудня 2017
Порятунок видів
2556 0

Люди багато років виловлюють у Тихому океані гігантських восьминогів, але тільки тепер виявилося, що до них відносили два різних види черевоногих.

Найбільшою виявилася самка масою 2,15 кг / фото naked-science.ru

Гігантські восьминоги Enteroctopus dofleini, що мешкають у північних районах Тихого океану, не найбільші головоногі на Землі.

Генетичний аналіз, проведений вченими, підтвердив, що на самому півночі Тихого океану, в районі Аляски і Берингового моря живе окремий вид восьминогів, передає Naked Science, посилаючись на журнал American Malacological Bulletin.

Читайте такожУ Великобританії на сушу виповзли десятки восьминогів

Вони полюбляють не тільки холодні, а й більш глибокі води, тому рідше трапляються дайверам.

З 21 примірника, виловленого рибалками на Алясці, що потрапив до рук вчених, близько третини (шість штук) належали до нового виду. Найбільшою з них виявилася самка масою 2,15 кг.

Поки що вчені не можуть оцінити навіть приблизну чисельність цих восьминогів. Вид ще не отримав назви, хоча родове ім'я у нього буде Enteroctopus.

Як повідомляв УНІАН, вчені знайшли найбільш глибоководну рибу у світі і описали її. Довжина її тіла становила 10-15 сантиметрів. У неї напівпрозора шкіра без помітної луски, крізь неї можна розрізнити внутрішні органи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter