Гройсман вважає, що проблему з львівським сміттям можна вирішити за кілька місяців

10:45, 15 червня 2017
Сміття
258 0

Прем’єр також зауважив, що паралельно можна розробляти і більш довгострокові проекти.

За його словами, він просив за ділянки для Садового –

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що проблему з львівським сміттям можна вирішити за кілька місяців.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook у відповідь на пост міського голови Львова Андрія Садового.

«Хочу пояснити, в чому полягає, на мій погляд, вирішення сміттєвої проблеми для Львова. Все просто. Треба розпочати робити новий полігон, і це вимагає лише декілька місяців. Земельна ділянка Львову відводилась уже двічі. Кошти у Львова завдяки децентралізації є - тільки близько 250 млн грн лежить на депозиті. За ці гроші можна золотий полігон зробити!», - написав Гройсман.

Прем’єр також зауважив, що паралельно можна розробляти і більш довгострокові проекти.

«Треба лише почати щось робити. Коли пан Андрій каже, що очікував від мене адекватної реакції, то очевидно мав на увазі, що я знову буду звертатись до інших міських голів, щоб вони тимчасово прийняли львівське сміття. Якщо Андрій Садовий забув, то я це роблю весь цей час майже щокожні два тижня. А коли кажу йому і самому підключитись до цього, то у відповідь чую - тобі вони не відмовлять, а я перед ними на коліна ставати не буду. Так, мені не відмовляють, але питають - як на довго. І мені все складніше знайти відповідь, бо жодних дій з боку пана Садового ніхто не бачить», - зазначив Гройсман.

За його словами, він просив за ділянки для Садового – «не підходять».

Читайте такожУ Львові через сміттєву кризу вивісили банер-звернення до Порошенка й Гройсмана (фото)

«Я просив зайнятись найневідкладнішими проблемами Грибовицького сміттєзвалища, щоб не допустити нових трагедій, а люди побачили, що є намір щось для них зробити, і може тоді пішли на зустріч - в результаті цим займався ДСНС і віце-прем'єр Кістіон. Про те, що за французький проект, яким так гордиться пан Андрій, але який не вирішує проблему зараз, я домовлявся, коли був минулої осені у Франції. Пан Андрій чомусь мовчить. То я хочу ще раз поставити питання: що ще я маю зробити? В чому має полягати моя адекватна відповідь?», - резюмував прем’єр-міністр.

Як повідомляв УНІАН, 14 червня Гройсман на засіданні уряду розкритикував Садового за тривалі проблеми з вивезенням твердих побутових відходів зі Львова.

Прем’єр підкреслив, що вирішення подібних проблем перебуває в компетенції місцевих органів влади, а уряд забезпечує всю необхідну підтримку.

«Що ще я повинен зробити, щоб ти навів порядок у своєму місті? Хочеш, щоб я вибачився? Ну давай, я вибачусь перед жителями Львова за те, що ти 11 років не вирішуєш цю проблему», - зазначив глава уряду.

У свою чергу, міський голова Львова Садовий завив, що очікував від прем’єр-міністра України «більш адекватної відповіді» на попередження про екологічну загрозу.

Про це Садовий повідомив на своїй сторінці.

«Чекав від прем'єр-міністра (!) України більш адекватної відповіді на офіційне попередження про екологічну загрозу, спричинену сміттєвою блокадою 800-тисячного міста, ніж елементарне хамство», - написав він у Facebook в середу ввечері.

12 червня міськрада Львова попросила керівництво області і України оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації через накопичення сміття.

***Напружена ситуація у Львові із вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького звалища з літа 2016 року триває. Міський голова Садовий неодноразово звертався по допомогу до керівників інших регіонів країни, однак більшість з них не мають можливості приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter