В Україні планують оновити законодавство для захисту самосійних лісів / фото УНІАН

В Україні планують оновити законодавство для захисту самосійних і неврахованих лісів від вирубки.

Про це на прес-конференції повідомила голова підкомітету Верховної Ради з питань лісових ресурсів Юлія Овчинникова.

За її словами, Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів та представники інших профільних міністерств розробили відповідний проект закону, який буде передано на голосування парламенту.

Читайте такожРозпочався сезон пожеж: українці масово спалюють суху траву й очерет (відео)

"Планується спростити процедуру зміни цільового призначення ділянки, де є самосійні або невраховані лісу, оскільки зараз, щоб визнати ділянку лісом, необхідно пройти низку бюрократичних процедур і подати проект землеустрою", - сказала вона.

Цей проект закону передбачає інвентаризацію самосійних і неврахованих лісів за допомогою супутникових технологій і кадастрових даних.

Законопроект також зобов'яже держоргани під час заходів із землеустрою та контролю виявляти такі ліси на земельних ділянках і наділяти ці ділянки відповідним статусом.

"Крім того, законопроект передбачає фінансування процедури землеустрою за рахунок держкоштів, що дасть можливість власникам ділянок, на яких виріс ліс, розвивати лісове господарство", - додала Овчинникова.

Як повідомив біолог громадської організації "Українська природоохоронна група" Єгор Гриник, на сьогодні в Україні налічується від 300 до 500 тис. га самосійних лісів, хоча їх інвентаризація жодного разу не проводилася.

Найчастіше самосійні ліси з'являються на землях сільськогосподарського призначення - занедбаних ріллі і пасовищах. До лісового фонду вони не належать і юридично не вважаються лісом, тому закон їх не захищає. Коли занедбана сільгоспділянка з лісом отримує нового власника, він починає самостійно викорчовувати дерева і використовувати землі за цільовим призначенням.

"На цей момент держава не стимулює захист самосійних лісів, хоча їх площі досить значні. Ситуація парадоксальна: з бюджету виділяються кошти для озеленення країни, але водночас вже створені природою лісу знищуються. Зберегти самосійний ліс набагато дешевше, ніж вирубати його, і потім витрачати кошти на заліснення", - зазначив експерт.

Як повідомляв УНІАН, 21 квітня Кабінет міністрів на своєму засіданні затвердив порядок проведення національної інвентаризації лісів.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram