этот материал доступен на русском

Україна скоротила експорт молочних продуктів: що продаємо і кому

11:54, 15 квітня 2019
Агро
171 0
Ілюстрація REUTERS

Експорт молочних продуктів з України в січні-березні поточного року скоротився на 19% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 53,9 млн дол., повідомила прес-служба Асоціації виробників молока.

Читайте такожУкраїна увійшла до ТОП-5 світових експортерів вершкового масла

"Згідно із звітними даними, Україна отримала від торгових операцій з молочними продуктами на 19% менше, ніж за аналогічний період минулого року - 53,9 млн дол. Це пояснюється просіданням торгівлі за всіма основними торговими групами - масла, сухого молока, сирів і сирних продуктів", - цитує прес-служба слова аналітика Асоціації виробників молока Яни Музиченко.

Водночас, в асоціації відзначили, що найбільший приріст за три місяці поточного року показав експорт молока та вершків - на 157,5% в натуральному вираженні і на 126% в грошовому. Зокрема, за звітний період на зовнішні ринки було поставлено 7,4 тис. тонн цього продукту на загальну суму 4,9 млн дол. При цьому основними імпортерами продукції цієї групи були Лівія з часткою в загальній структурі експорту 32,9% і Грузія - 14,9%.

Згідно з повідомленням, за звітний період продажі на зовнішній ринок сухого молока та згущеного молока, порівняно з першим кварталом минулого року, знизилися на 22,9% в натуральному вираженні - до 5,9 тис. тонн, а в грошовому - на 13,6% і становили 11,3 млн дол. При цьому основними імпортерами цієї групи продукції були Ізраїль (13%), Вірменія (10%) і Грузія (7,6%).

Також прес-служба повідомила, що експорт молочної сироватки з України в січні-березні цього року зріс порівняно з січнем-березнем минулого року на 27,2% в натуральному вираженні - до 8 тис. тонн і на 43%, у грошовому - до 5,9 млн дол. Експерти відзначили, що найбільше продукції цієї групи за звітний період закуповували Китай (43%), Малайзія (11%) і Філіппіни (8,4%).

Водночас, експорт масла в січні-березні 2019 року, за даними асоціації, скоротився на 35% в натуральному вираженні - до 5,9 тис. тонн на загальну суму 23,8 млн дол., що на 38,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

"І все ж експорт масла залишається основною валютоутворюючою категорією. Спадна динаміка пояснюється несприятливою ціновою кон'юнктурою на світовій арені і конкуренцією з боку якіснішого європейського продукту", - підкреслили в прес-службі.

Також в асоціації зазначили, що на сьогоднішній день африканські країни вийшли з трійки найбільших імпортерів українського масла, при цьому лідерами із закупівлі продукції цієї групи в січні-березні 2019 року стали Нідерланди з часткою 12% у загальній структурі експорту, Грузія (10,2%) і Молдова (9,8%).

Як повідомляв УНІАН, Україна в 2018 році скоротила виручку від експорту молочної продукції на 6% - до 263,7 млн дол.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter