Ілюстрація REUTERS

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства звільнило керівників п'ятьох заводів держпідприємства "Укрспирт". Про це у Facebook повідомив глава відомства Тимофій Милованов.

Читайте такожРада попередньо схвалила скасування державної монополії на виробництво спирту

Зокрема, 28 листопада за порушення порядку ведення виробничої діяльності на місцях звільнено керівників Артемівського, Липницького, Новоборовицького, Рава-Руського МПД (місця провадження діяльності та зберігання спирту).

Крім того, 29 листопада звільнився тимчасовий виконувач обов'язків керівника Борокського МПД.

Також Милованов повідомив, що наразі завершується аудит "Укрспирту".

"Попередні результати - невтішні. Уже кілька років поспіль ми спонсоруємо абсолютно неприбуткові підприємства, які ще й завдають шкоди державі", - написав він.

Як повідомляв УНІАН, 25 жовтня Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства ініціювало аудит державних підприємств "Укрспирт" та "Аграрний фонд».

За підрахунками міністерства, більш як половина виробництва "Укрспирту" перебуває в тіні, а збитки для бюджету України через тіньовий ринок спирту можуть досягати 10,5 млрд грн.

Державне підприємство "Укрспирт", створене на базі однойменного концерну в 2010 році, є монополістом у спиртовій галузі. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту».

За підрахунками Офісу президента, надходження від приватизації "Укрспирту" можуть становити близько 5 млрд грн.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram