Ціна на гречку зросте понад сотню / фото УНІАН

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну досить негативно вплинуло на економіку нашої країни. Логічно, що війна неабияк загострила проблему з вартістю продуктів. Зокрема, значно здорожчала і гречка.

Так, за словами фінансово-економічного оглядача Богдана Слуцького, вартість гречки в Україні продовжить зростати і надалі, пише Today.ua.

За його прогнозом, вартість кілограма крупи може бути вище за 100 грн.

Як зазначив експерт, причин підвищення цін на гречку є три:

  • війна та скорочення посівних площ;
  • брак гречаної крупи і в попередні роки.

"Аграрії завжди віддавали перевагу іншим зерновим, з яких можна було витиснути більші прибутки. Тобто окрім власної гречки, український ринок задовольняв потреби населення ще й за рахунок імпорту", - зазначив Слуцький.

  • скорочення закордонних поставок.

"Раніше гречка надходила до нас регулярно (з Росії, Казахстану та Білорусі). Наразі ж Україна залишилася наодинці зі своїми "гречаними" проблемами", - говорить економіст.

За його словами, цього року Україна зможе зібрати лише приблизно 20 тисяч тонн гречки при потребі мінімум 100 тисяч тонн.

"Такий величезний дефіцит (понад 80 тисяч тонн) немає звідки імпортувати. Тому, враховуючи великий попит на неї та низьку пропозицію, ціни продовжать зростати… і найближчим часом ми побачимо цінники понад 100 гривень за кілограм", - прогнозує Слуцький.

Нагадаємо, як писав УНІАН, ситуація з гречкою доволі непроста. Дефіцит соціальної крупи вже відчувається. Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки повідомляв, що через експансію нашим фермерам стало не вигідно сіяти гречку. Тому нині аграрії зіткнулися з проблемами.

"Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку, як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе, через певний час, за тиждень-другий, до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менш як 80-90 гривень, в залежності від регіону, за кілограм крупи", - зазначив він.

Вас також можуть зацікавити новини: