Експерт прогнозує зниження ціни / Ілюстрація REUTERS

Ціни на цукор в Україні продовжують знижуватися - на 1 червня кілограм цукру коштував 24,9 грн/кг, а в найближчі два місяці очікується зниження цін ще на 1-2 гривні.

Про це розповів генеральний директор Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Роман Сластьон, повідомляє прес-служба асоціація.

Читайте такожВ Україні дорожчає цукор

Відео дня

Він зазначив, що компенсувати дефіцит цукру на ринку України вдалося шляхом завезення імпортного цукру-сирцю.

"Якщо станом на 1 травня ціна на цукор становила близько 25,05 грн/кг, то завдяки надходженню на ринок перероблених партій сировини на 1 червня ціна вже опустилася до 24,9 грн/кг. Були вирішені проблеми з подальшим імпортом цукру-сирцю з ЄС, тому чергові поставки мають перекрити ринковий дефіцит в 150 тис. тонн. В результаті очікується зниження цін у червні-липні на 1-2 грн", – прогнозує Сластьон.

Що відбувається з цінами на цукор

  • Україна в поточному маркетинговому році (МР, вересень 2020 - серпень 2021) скоротила виробництво цукру до 1,1 млн тонн, що на 31% менше в порівнянні з попереднім сезоном (1,48 млн тонн).
  • Згідно з дослідженням Київської школи економіки, ціни на цукор в Україні в січні 2021 року зросли в 1,5 раза.
  • У квітні Антимонопольний комітет відкрив справу проти двох виробників цукру через можливу змову про підвищення цін.
  • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запропонувало тимчасово обнулити ввізні мита на цукор для стабілізації цін в Україні.
  • Станом на 23 травня 2021 року за рік ціна за кілограм цукру в середньому зросла на 10 гривень. З березня по квітень 2021 року - ціна зросла від 24,38 грн/кг на 1,25 грн за кг і досягла 25,63 грн/кг.
  • 25 травня 2021 року директор Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Роман Сластьон прогнозував зміна ціни на цукор.