Ціни на апельсини в річному еквіваленті зросли на 81% / фото УНІАН, Олександр Синиця

В Україні ціна на цитрусові у річному еквіваленті в середньому зросла на 74%.

Як повідомили УНІАН в прес-службі сервісу доставки продуктів Zakaz.ua, найбільше порівняно з минулим роком збільшилася ціна на лимони — на 146%.

У грудні 2021 року кілограм цих фруктів можна було придбати в середньому за 25,7 грн, тоді як у грудні цьогоріч ціна становить 61,7 грн.

Відео дня

Разом з тим, в цьому році мандарини в українських супермаркетах подорожчали на 61% та в середньому коштують 71,9 грн/кг. Минулого року ціна була близько 40,6 грн/кг. Більш доступний сорт мандарин Клементин в середньому коштує 64,9 грн/кг, що на 57% дорожче.

Водночас ціни на апельсини в річному еквіваленті зросли на 81% та коштують нині в середньому 69 грн/кг. Найвищі цінники на плоди з Іспанії, їх вартість становить близько 104,9 грн/кг.

"Ціни на мандарини та апельсини у грудні не є рекордними у цьому році. За останні два місяці цінники значно сповзли вниз. Ще у жовтні купити ці фрукти можливо було не менше ніж за 100 грн/кг. Тому, зважаючи на позитив у динаміці, є надія, що ближче до Нового року їх можна буде придбати за ще вигіднішою пропозицією", - зазначили аналітики.

Також суттєво подорожчали грейпфрути - ціна зросла на 116% у порівнянні з минулим роком.

"Найдорожчим цитрусом на поличках ритейлерів є лайм. В супермаркетах цінники стартують від 185 до 252 грн/кг, що в середньому на 131% вище, ніж у грудні 2021 року. Найменше змінилися ціни на помело: звичайний сорт коштує в середньому 84,9 грн, а червоне помело - близько 100 грн/кг. Ціни зросли на 33% та 29% відповідно", - йдеться в дослідженні.

За словами аналітиків, менш популярний екзотичний цитрусовий фрукт цьогоріч коштує в середньому 89 грн, тоді як у грудні 2021 ціна становила 60 грн/кг.

Експерти зазначають, що така цінова різниця з минулим роком пов'язана зі значною девальвацією гривні щодо іноземних валют.

"Значна частина цитрусових плодів в Україні імпортного походження: фрукти надходять з Туреччини, Іспанії, Єгипту, Італії, Греції і т.д. Окрім цінового підйому, фрукти зазнали ще й відчутної зміни своєї пропозиції на ринку. Тому зменшились їхні обсяги постачання з-за кордону. В мирні часи основна маса цієї продукції імпортувалась морем. А зараз постачання в Україну йде альтернативними шляхами, які не здатні замінити морське транспортування за обсягами", - підкреслили вони.

Як повідомляв УНІАН, алкогольна продукція в Україні в річному еквіваленті подорожчала в середньому на 49%, а популярні кондитерські вироби - на 40%.

Вас також можуть зацікавити новини: