Оборот українського ринку землі в перший рік може досягти $5 мільярдів / REUTERS

Оборот коштів на ринку землі в перший рік після відкриття його в Україні може становити 4-5 мільярдів доларів.

Читайте такожЗеленський схвалив зниження ПДВ на імпорт аграрної продукції

Про це в ході прес-конференції в УНІАН повідомив член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олексій Мушак.

"Землею зараз володіють 6-7 мільйонів українців, і це плюс-мінус збігається з кількістю людей, які хочуть купити землю. Експерти сходяться на тому, що в перший рік після відкриття ринку може бути продано близько 10% всіх земель, а в другий рік цифра збільшиться до 15%. Це всього 2-3 мільйони га землі, але в грошах це колосальна сума в 4-5 мільярдів доларів, і, умовно кажучи, це більше, ніж ринок газу", - сказав він.

Мушак додав, що, за різними експертними оцінками, вартість одного гектара землі в Україні у перший час сягатиме 1,5 - 2 тисячі доларів.

Що цьому передувало

  • 28 квітня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який запроваджує ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
  • Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram