этот материал доступен на русском

КСУ визнав неконституційним створення Нацкомісії з тарифів

12:27, 14 червня 2019
Енергетика
768 0
КСУ визнав створення НКРЕКП неконституційним / фото УНІАН

Конституційний суд визнав неконституційними низку положень Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг".

Читайте такожЕлектроенергія у новому ринку дорожчати не буде - НКРЕКП

Про це пише "Дзеркало тижня".

У справі, яка розглядалась за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус та спосіб формування не відповідають Конституції.

Нагадаємо, що НКРЕКП утворив президент Петро Порошенко указом від 27 серпня 2014 року № 694. Пізніше – 22 вересня 2016 року – Верховна Рада прийняла Закон "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг", яким було передбачено, що НКРЕКП є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає і звільняє президент.

КС визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати і звільняти членів НКРЕКП.

Крім того, КС вирішив, що визначений законом статус НКРЕКП не відповідає Конституції. За своїми функціями, завданнями і повноваженнями НКРЕКП по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон повинен був визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і управління її роботою Кабінетом Міністрів. КС з цього питання висловлював свою позицію ще в 2000 році у справі щодо конституційності Закону "Про природні монополії".

Діяльність НКРЕКП була пов'язана з багатьма скандалами. Її звинувачували в прийнятті рішень в інтересах тодішнього президента, його оточення і певних олігархічних груп, зокрема мова йде про введення формули "Роттердам+" (затверджена НКРЕКП в березні 2016 року), яка дозволяла "викачувати" кошти з держбюджету і призвела до підвищення тарифів для населення та промисловості.

Справа про неконституційність Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг" перебувала на розгляді КС з 2017 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter