Олексій Оржель / REUTERS

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель сподівається, що черговий раунд тристоронніх газових переговорів між Україною, Росією та Європейським Союзом відбудеться 5 грудня.

Читайте такожЗ 1 травня ціна на газ для населення буде ринковою - міністр енергетики

Як передає кореспондент УНІАН, про це Оржель сказав на брифінгу.

«Із приводу найближчої дати, у мене є надія, що попередньо це буде 5 грудня. Але при цьому дві сторони (українська та європейська) готові в будь-який момент», - зазначив міністр.

За інформацією Оржеля, сторони вже провели технічні консультації, тому найближчим часом переговори повинні перейти в конструктивне русло.

Як повідомляв УНІАН, останні тристоронні переговори щодо транзиту газу через територію України з 1 січня 2020 року відбулись 28 жовтня в Брюсселі. Попередня зустріч відбулась 19 вересня.

Переговори були зосереджені навколо питань: яким чином відобразити енергетичні правила ЄС у майбутній рамковій угоді; належна тривалість майбутнього контракту; необхідні обсяги з можливою варіативністю; тарифи.

Російський монополіст «Газпром» під час переговорів 19 вересня вперше допустив можливість укладення контракту за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, якщо вони будуть повною мірою впроваджені в Україні до кінця поточного року.

Чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» був укладений у 2009 році строком на 10 років. Після його завершення (з 2020 року) російський монополіст має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram