Иллюстрация REUTERS

Уряд ухвалив політичне рішення про зміну керівництва всіх стратегічних державних підприємств і перезавантаження їх спостережних рад.

Читайте такожПрезидент призначив 5 нових членів Нацкомісії з тарифів

Про це на брифінгу заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, коментуючи інформацію про звільнення голови НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського.

"Прийнято політичне рішення про зміну керівництва і початку конкурсів для всіх стратегічних компаній. Тобто, це питання не однієї компанії або якихось відносин між міністром або керівником компанії. Таке рішення стосується перезавантаження наглядових рад та керівників стратегічних підприємств", - сказав Оржель.

За словами міністра, в уряду по кожному з підприємств є певні позиції, на яких ґрунтується рішення.

"По кожному з цих підприємств є певні позиції. Виходячи із їх ефективності, ефективності використання коштів, а також інформації про зловживання з боку керівників, у тому числі зі ЗМІ", - зазначив він.

Оржель заявив, що із запропонованих кандидатур на конкурси запропоновані тільки кваліфіковані кадри.

"Це рішення дозволяє того ж людині брати участь у конкурсі. Виходячи з тих пропозицій, які є, - я запевняю, що атомна галузь буде абсолютно стабільною. Нами на час виконання обов'язків пропонуються люди, які є абсолютними професіоналами, які користуються максимальним авторитетом. Ніяких людей не планується. Безпека атомних блоків – це пріоритет міністерства", – підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, 27 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про звільнення Юрія Недашковського з посади президента державного підприємства "НАЕК "Енергоатом", що є оператором усіх діючих атомних електростанцій України.

За інформацією прем'єр-міністра Олексія Гончарука, ініціатором звільнення був міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

28 листопада працівники НАЕК "Енергоатом" вийшли під стіни профільного міністерства з вимогою припинити знущання з атомної галузі, припинити розворот енергетичного вектора в бік РФ і відновити на посаді президента НАЕК "Енергоатом" Недашковського.