Коболєв розповів про "козирі" України, завдяки яким уклали новий газовий контракт з РФ / фото УНІАН

Керівник НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв після підписання п'ятирічного контракту про транзит блакитного палива з російським "Газпромом" відзначив, що цього разу Україна підійшла до перемовин як ніколи з "сильною позицією".

Про це він написав 31 грудня на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожУкраїна і Росія підписали п’ятирічний контракт на транзит газу до Європи

Коболєв відзначив, що "цей компроміс" (прим. угода) - результат злагодженої роботи великої команди - від президента та Уряду України до рядових співробітників "Нафтогазу".

"Я вдячний всім міжнародним партнерам, хто підтримав Україну і захищав її інтереси протягом складних переговорів. Зокрема, Сполученим Штатам Америки за дієву та дуже вчасну підтримку справжньої енергетичної безпеки Європи", - сказав він.

За словами голови "Нафтогазу", це були перші переговори з Газпромом та РФ, на яких українська сторона мала справді дуже сильну позицію.

"Рекордні запаси газу, завершений анбандлінг, підготовлена та протестована до довготривалої роботи в реверсі ГТС, вчасні санкції проти Північного потоку-2, новий стокгольмський арбітраж – це були козирі в нашій колоді, які ми наполегливо збирали останні роки. Саме завдяки ефективній підготовчій роботі сьогодні вдалось уникнути, чергової газової кризи", - пояснив Коболєв.

Нагадаємо, про підписання контракту 30 грудня повідомили обидві сторони. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачки — 65 млрд м куб газу на перший рік та по 40 млрд м куб на наступні 4 роки. Контракт розрахований на п'ять років з можливістю продовження з такими ж умовами ще на десять.