«Нафтогаз» подав скаргу до Європейської комісії на «Газпром»

За словами Вітренка, якщо вдасться зупинити антиконкурентні дії, для України будуть збережені доходи від транзиту газу.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» подала скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії російської компанії «Газпром».

Читайте такожУ "Нафтогазі" заявили про початок переговорів Росії з Україною щодо транзиту газу

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Щойно ми відкрили новий фронт у протистоянні з «Газпромом» - подали скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії «Газпрому», - написав він.

За його словами, в скарзі докладно аналізується, як завдяки «Північному потоку-2», блокуванню віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу «Газпром» зловживає своїм домінуючим становищем і обмежує конкуренцію. Також обґрунтовується право «Нафтогазу» подати цю скаргу (хоч компанія не з Європейського Союзу) і пропонуються конкретні механізми вирішення зазначених у скарзі проблем.

«Ця скарга була підготовлена спільно з провідними європейськими експертами і юристами», - зазначив Вітренко.

Він повідомив, що, якщо вдасться зупинити ці антиконкурентні дії «Газпрому», для України будуть збережені доходи від транзиту газу. За його словами, відсутність транзиту газу означатиме втрату 4% ВВП і економічний спад вже в 2020 році.

«Також ми зможемо домогтися того, щоб імпортований газ в Україну коштував дешевше. Це буде можливим завдяки тому, що потужності української ГТС для транзиту газу зможуть використовувати європейські покупці газу у «Газпрому», які його одержуватимуть на східному кордоні України, а також незалежні від «Газпрому» компанії, які видобувають газ у РФ або купують його в Середній Азії», - зазначив виконавчий директор «Нафтогазу».

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Єврокомісія направила «Газпрому» повідомлення про претензії. У цьому документі було викладено попереднє бачення Єврокомісії, згідно з яким компанія порушила антимонопольні правила ЄС.

Європейська комісія провела розслідування присутності російського газового монополіста «Газпром» на ринках природного газу Центральної та Східної Європи, виявила ряд передумов для порушень антимонопольного права і в травні 2018 року зобов'язала «Газпром» забезпечити конкурентну ціну для споживачів згаданого регіону і усунути обмеження на продаж газу. Тоді Комісія зазначила, що таке порушення може спричинити штрафні санкції в розмірі до 10% від світового обороту компанії.