Газ подорожчав до 1051 доларів за тисячу кубів / Ілюстрація REUTERS

Спотові ціни на газ у Європі протягом доби зросли на 9%, переступивши психологічну позначку, і досягли 1051 доларів за тисячу кубів.

Про це свідчать дані на біржі ICE Futures.

Читайте такожЦіни на газ знову зросли

Таким чином, ціна ф'ючерсу на грудень за індексом голландського TTF знову наблизилася до 90,6 євро за МВт-год.

При цьому ще вранці ціна газу знижувалася до позначки 82,6 євро за МВТ-год. (965 дол. за тис. куб. об).

Згідно з даними Української енергетичної біржі, середньозважена вартість газу на європейських хабах до кордону України станом на 23 листопада склала 33,6 тис.грн за тисячу кубометрів (+5% за тиждень).

Ціни на газ в Україні корелюють з європейськими хабами, оскільки Україна є частиною європейського газового ринку з 2015 року та імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання блакитного палива. Через вкрай високу ціну газові трейдери закуповують мінімальні обсяги ресурсу, що може спровокувати дефіцит блакитного палива для потреб населення і теплокомуненерго.

Ціна газу:

6 жовтня 2021 року ціна продажу газу в Європі досягла майже 2 тис.дол. за тисячу кубів, що є абсолютним рекордом.

29 жовтня спотові ціни на газ в Європі опустилися на третину-до 67 євро за МВт-год (800 дол. за куб. про).

Середня ціна імпортного природного газу в Україні в жовтні 2021 року, у порівнянні з вереснем, зросла на 26% і склала 685,67 дол., або 18 тисяч грн за тисячу кубометрів.

15 листопада 2021 року спотові ціни на газ в Європі відновили зростання, піднявшись до 81 євро за МВт-год після значного зниження.