этот материал доступен на русском

Суд заарештував майно «Газтранзиту» на 90 мільйонів гривень

14:31, 14 липня 2020
Енергетика
220 0
Слідство встановлює всіх причетних до махінацій / фото УНІАН

Про це повідомили в прес-службіНАК «Нафтогаз України», яка є власником 40,2% акцій «Газтранзиту».

Що говорить слідство

Як повідомили в Офісі генерального прокурора, за даними слідства, у 2019-2020 роках «Газтранзит» відобразив фінансово-господарські операції з компаніями по закупівлі тепловозів і вагонів, що мали ознаки фіктивності, за значно завищеними цінами, ухилившись від сплати податків на суму майже 40 млн грн.

«Вживаються заходи щодо встановлення всіх учасників схем ухилення від сплати податків», — повідомили в Офісі ДП.

«Нафтогаз України», заявив, що після отримання в травні 2020 року листа з Офісу генпрокурора щодо спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності "Газтранзиту" з низкою підприємств, що мають ознаки фіктивності, було відправлено відповідну вимогу щодо перевірки з цього питання.

Роль російського "Газпрому" в цій історії

 Акції «Газтранзиту» (40,22%), що еалежали російському «Газпрому»було стягнуто в рамках винесеного Антимонопольним комітетом України штрафу російської компанії.

Що не так з акціями

Національне антикорупційне бюро в рамках досудового слідства встановило, що акції "Газтранзиту" було продано за заниженою ціною, домігшись накладення арешту на акції та передачі їх в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

У квітні 2020 року АРМА оголосило конкурс на управління акціями «Газтранзиту», який виграло АТ «Укртрансгаз», яке отримало 30 червня дозвіл АМКУ на управління 40,22% акцій «Газтранзиту».

«Газтранзит»: історія розслідування

Компанія «Газтранзит» була створена в 1997 році з метою збільшення обсягів транзиту російського газу в Туреччину і країни Балканського регіону. До 2017 року Нафтогазу і Газпрому належало по 40,22% акцій компанії, а турецькому Турусгазу — 19,56%.

У травні 2017 року Міністерство юстиції України надіслало російському газовому монополістові компанії «Газпром» постанова про арешт акцій його дочірньої компанії «Газтранзит» в рамках виконавчого провадження по стягненню з «Газпрому» штрафу в розмірі майже 190 млрд грн, виставленого Антимонопольним комітетом України.

У червні 2019 року "Укртрансгаз" заявив, що не має можливості вчасно розраховуватися за контрактами закупівель газу для власних виробничо-технологічних потреб у зв'язку з дефіцитом коштів.

В кінці квітня 2020 року Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), оголосило конкурс на управління акціями "Газтранзиту".

3 липня 2020 року Антимонопольний комітет України дозволив оператору газових сховищ держкомпанії "Укртрансгаз" отримати в управління раніше стягнені у "Газпрому" акції компанії "Газтранзит".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter