Українці знову можуть здатися без світла / колаж УНІАН, фото УНІАН, скріншот

В Україні знову можуть вести графіки відключень світла. Таке рішення буде ухвалено в разі, якщо енергетики більше не зможуть збалансувати енергосистему нашої країни.

Виконувач директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону назвав чотири умови, у разі виконання яких українцям знову відключатимуть світло:

  1. Не буде відновлено зруйновану теплову генерацію.
  2. Буде велике споживання через підвищення температури влітку, що відбувається зазвичай у липні та в серпні.
  3. Не вистачатиме обсягів електроенергії, яку Україна отримує з Європи.
  4. Не буде можливості передати в регіони необхідні обсяги електроенергії.

"У цьому випадку єдиний спосіб збалансувати систему - знизити споживання. Знизити споживання можна єдиним способом - погодинні графіки відключення. Іншого способу ще ніхто не придумав", - зазначив Сахарук.

Водночас він зазначив, що наразі ситуація в енергосистемі контрольована і поки що вимкнення світла не планується.

"Поки що в нас споживання перебуває на допустимому рівні. Зараз система збалансована, тому що температура комфортна - не вмикають кондиціонери, але вже вимкнено опалення. Крім того, немає пікових навантажень у жодному регіоні України. У результаті в нас усе ще є можливість балансувати і не вдаватися до знеструмлення споживачів", - підсумував представник ДТЕК.

Удари по енергосистемі України - головні новини

Російська Федерація знову намагається знищити українську енергосистему. Так, 22 березня росіяни завдали вісім ракетних ударів по ДніпроГЕС. За даними Офісу генпрокурора, наслідки удару дуже серйозні.

11 квітня російські окупанти знищили Трипільську ТЕС ракетами Х-69. За словами журналістів, за частинами маркувань на знайдених уламках ракети ракета ідентифікується саме як одна з нових модифікацій ракети Х-59.

Вас також можуть зацікавити новини: