Експерт оцінив, чи погіршиться ситуація з відключенням світа в Україні в липні / УНІАН

Наразі в Україні баланс генерації та споживання електричної енергії є дуже хитким. Про це УНІАН повідомив енергетичний експерт Геннадій Рябцев.

"Ніяких погіршень але й покращень не треба очікувати. Зараз баланс генерації й споживання дуже хиткий. І він визначається насамперед погодними умовами. Тобто, коли сонця більше, то збільшується генерація. Коли сонця менше, то відповідно й менше генерації. Коли вийшов з ремонту черговий атомний енергоблок – більше генерації. Коли енергоблок поставили на ремонтні роботи на міжсезонне обслуговування, то менше генерації", – сказав Рябцев.

За його словами, скасування графіків вимкнення електроенергії влітку не очікується, але й не має підстав думати про можливе погіршення ситуації.

Відео дня

"Може в якийсь день й буде збільшення вимкнення електроенергії. Але суттєво вплинути на ситуацію навіть збільшене користування кондиціонерами не може. Тому що в нас вже були спекотні дні й ми бачили, що якихось дуже суттєвих змін не відбувалося", – додав експерт.

Ситуація в енергосистемі України

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко повідомляв, що відключення світла влітку цього року можуть тривати по 10 годин. Поліпшення ситуації очікуватиметься у вересні.

Водночас директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що влітку та під час наступного опалювального ситуація в енергетиці буде складною. Однак апокаліпсису очікувати не варто.

Вас також можуть зацікавити новини: