Ілюстрація REUTERS

Державна служби України з питань праці (Держпраці) у 2018 році виявила 25179 працівників, допущених до роботи без належного оформлення трудових відносин, у результаті чого наклала на роботодавців штрафи на суму близько 1,7 млрд грн.

Читайте такожУ Кабміні похвалилися: рівень тіньової економіки в Україні - найнижчий за десять років

Про це повідомив голова Державної служби України з питань праці (Держпраці) Роман Чернега на прес-конференції, присвяченій підбиттю підсумків роботи відомства в минулому році.

Відео дня

"Найбільше ризиків, і в яких за результатами 2018 роки ми виявляємо незадекларовану працю - в торгівлі, діяльності готелів, ресторанів, будівництві, промисловості і сільському господарстві", - сказав Чернега.

Зокрема, у сфері торгівлі, готельному та ресторанному бізнесі інспектори Держпраці виявили 4789 таких працівників, у будівництві - 4035 осіб, промисловості - 2933 і сільському господарстві - 1802.

Згідно з матеріалами презентації, оприлюдненій під час звіту, у 2018 році інспектори Держпраці виявили 357,5 тис. порушень на підприємствах, з них 81% порушень були усунені. При цьому, в середньому на одному підприємстві виявлено 23 порушення.

Згідно з матеріалами презентації, 1436 виробництв у 2018 році були зупинені на підставі відповідних рішень судів.

Також Чернега повідомив про те, що інспектори Держпраці провели інформаційно-роз'яснювальну роботу для 25,78 тис. роботодавців.

При цьому кількість застрахованих осіб за 11 місяців 2018 року зросла більш ніж на 432 тисячі, в результаті чого надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) збільшилися більш ніж на 5 млрд грн порівняно з початком минулого року.

Крім того, в рамках контрольних заходів щодо дотримання законодавства в сфері працевлаштування інвалідів Держпраці здійснила 548 перевірок, з них за 413 виявила порушення, зокрема, 219 порушень в частині подання звітів про працевлаштування інвалідів, 119 - в частині невиконання підприємством нормативу робочих місць для інвалідів, 75 - в частині реєстрації інвалідів у відділеннях Фонду соцзахисту.

Як повідомляв УНІАН, Державна фіскальна служба України (ДФС) у рамках впроваджених у вересні минулого року заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, забезпечила надходження додаткових 1,3 млрд грн до державного бюджету.

У вересні-грудні минулого року роботодавці легалізували працю 1,9 млн найманих працівників, а за результатами проведених органами ДФС спільно з управліннями Держпраці перевірок щодо дотримання трудового законодавства роботодавцями, які мають найбільший ризик використання неоформленого праці, офіційно працевлаштовано 2,9 тис. найманих працівників.

Частка тіньового сектора в Україні, за експертними оцінками, становить від 30 до 40% економіки.