этот материал доступен на русском

Російські гроші зі "справи Магнітського" могли відмивати у Швеції - ЗМІ

19:47, 20 лютого 2019
Фінанси
107 0
Ілюстрація REUTERS

26 мільйонів із 5,8 мільярда доларів підозрілих коштів, які могли бути відмиті через один із найбільших банків Швеції Swedbank, пов’язані з російським податковим шахрайством, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський.

Читайте такожСША перевірять Deutsche Bank у справі про відмивання грошей з Росії та інших країн колишнього СРСР

Про це повідомляє Европейская правда з посиланням на шведську телевізійну компанію SVT, яка повідомила про масштабне відмивання коштів через Swedbank.

"Телеканал заявляє, що Swedbank може бути причетним до багатомільярдного відмивання коштів через естонську філію Danske Bank, яка, як вважають, стала центром відмивання грошей з країн колишнього СРСР, зокрема, Росії та Азербайджану", - йдеться у повідомленні.

Телекомпанія повідомила, що у період між 2007 та 2015 роками приблизно півсотні клієнтів Swedbank перевели близько 40 мільярдів крон (за підрахунками шведів ідеться про 5,8 мільярда доларів) підозрілих коштів між Swedbank та Danske Bank.

"Розслідування шведів показали транзакції, які можуть бути пов'язані з наймасштабнішим податковим шахрайством в російській історії, яке розкрив російський аудитор Сергій Магнітський. Як відомо, це розкриття призвело до його смерті та прийняття у 2012 році в Сполучених Штатах акту Магнітського, який вводить санкції на ряд причетних громадян Росії", - підкреслює видання.

Тепер SVT повідомляє, що частина підозрілих грошей веде до одного із найбільших банків Швеції – Swedbank. Загалом 26 мільйонів доларів було переведено на близько 50 рахунків у Swedbank. Гроші провели через компанії, підозрювані у відмиванні грошей в рамках масштабного скандалу в Danske Bank.

Франція, Данія, США та інші країни вже проводять розслідування діяльності Danske Bank в Естонії. У вівторок Danske Bank оголосив, що закриває свої філії в Росії, Естонії, Литві та Латвії внаслідок підозр у відмиванні грошей через свій естонський підрозділ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter