этот материал доступен на русском

В Україні введуть дворічний мораторій на перевірки ФОПів: деталі

16:40, 17 жовтня 2019
Фінанси
649 0
Ілюстрація REUTERS

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на поліпшення умов для розвитку підприємництва, повідомила прес-служба глави держави.

Читайте такожУряд створив комісію із захисту бізнесу

Повідомляється, що, згідно з документом, Кабінет міністрів має створити Координаційну раду з питань розвитку малого і середнього підприємництва із залученням до її роботи представників громадських організацій, що представляють інтереси малого бізнесу.

Також у двотижневий термін за участю згаданої ради мають бути розроблені і внесені на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на лібералізацію умов і критеріїв віднесення фізичних осіб - підприємців до першої групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, зокрема шляхом встановлення більшого розміру граничного обсягу їхнього доходу протягом календарного року, надання їм права використовувати працю найманих осіб, а також розширення переліку видів діяльності, які можуть здійснювати такі суб'єкти господарювання.

Також має бути підготовлений законопроект про запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОПів (крім тих, що здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій та пом'якшення відповідальності цих осіб за порушення встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов'язаної з застосуванням РРО.

Крім того, мають бути вжиті необхідні заходи для забезпечення прозорих і необтяжливих процедур реєстрації розрахункових операцій при реалізації товарів і послуг через інтернет і проведення роз'яснення про порядок застосування таких процедур. З 1 січня 2020 року має бути забезпечена можливість тестування платниками податків при здійсненні розрахункових операцій безкоштовного програмного рішення для використання такими платниками програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 20 вересня ухвалила закони - №1053-1 про внесення змін до закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", який дозволяє використовувати програмні РРО поряд з традиційним, а також пов'язаний закон №1073 про внесення змін до Податкового кодексу, - які зобов'язують фізосіб-підприємців другої-четвертої категорії в сфері торгівлі та послуг використовувати РРО.

Закони передбачають штрафи за порушення роботи з РРО (видача чека на неповну суму вартості товару або послуг; непроведення розрахункових операцій через РРО) на перехідний період до 1 жовтня 2020 у розмірі 10% від вартості товару або послуг, за друге - 50%, тоді як після перехідного періоду штрафи збільшаться до 100% і 150% відповідно.

При цьому запровадження програмних РРО не торкнеться фізичних осіб, а також фізичних осіб-підприємців на першій групі оподаткування.

Крім того, з 1 січня 2021 року підвищено граничний обсяг доходу платників єдиного податку другої групи з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter