этот материал доступен на русском

Україна не встигне отримати гроші МВФ цього року - ЗМІ

14:42, 06 грудня 2019
Фінанси
369 0
Ілюстрація REUTERS

Україна не встигне отримати остаточне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду до кінця 2019 року, але може ще в грудні підписати меморандум про подальшу співпрацю.

Читайте такожМаркарова розповіла, чому переговори з МВФ тривають так довго

Про це LIGA.net розповіли три високопоставлених співрозмовники в різних державних структурах.

"Ми не встигли виконати prior actions, які обговорювалися з Фондом. Для того, щоб потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані в парламенті", - зазначив співрозмовник в одній з фінансових держструктур.

За інформацією джерел, перш за все йдеться про зміни до закону "Про систему гарантування вкладів" (у тому числі позиції, яка непрямо стосуються можливої ренаціоналізації "ПриватБанку", а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів). Законопроекти повинні були потрапити в Раду ще в кінці листопада. Інший співрозмовник розповів, що на даний момент завершено процес узгодження тексту змін між українськими держструктурами і Фондом.

За його словами, уряд, як і раніше, розраховує, що меморандум буде підписаний найближчим часом і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement - принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще цього року.

"Ми наближаємо меморандум як можемо - це важливіше, ніж безпосередньо гроші. Для цього нам не потрібно орієнтуватися на засідання Борду МВФ".

Наступна можливість офіційно отримати програму Фонду в України буде в лютому, коли керівництво МВФ вперше збереться після перерви на різдвяні свята.

Довідка УНІАН. Місія Міжнародного валютного фонду перебувала в Україні з 14 по 22 листопада для продовження дискусій з українською владою щодо нової трирічної програми розширеного фінансування.

Україна продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми. У Національному банку оцінювали потенційний обсяг нової програми в 5-10 млрд доларів і прогнозували отримання перших 2 млрд до кінця поточного року.

За підсумками місії її голова Рон ван Роден відзначив суттєвий прогрес на шляху реформ і щодо обговорення заходів, які можуть стати основою для нової програми, анонсувавши продовження дискусій в наступні тижні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter