Ілюстрація REUTERS

Обсяги купівлі та продажу валюти онлайн фізичними особами в минулому році були майже рівними - по 1 мільярду доларів США.

Читайте такожРада проголосувала за електронні чеки

Як сказано на сторінці Національного банку України (НБУ) в мережі Facebook, з 7 лютого 2019 регулятор дозволив операції з купівлі валюти онлайн фізичними особами, що значно спростило життя українцям, усунувши необхідність йти в каси банків або вуличні обмінники для покупки валюти.

Разом з тим, в повідомленні наголошується, що це не призвело до ослаблення тиску на валютний ринок, оскільки близько 7% операцій готівкового ринку перейшли на платформи онлайн-банкінгу.

У повідомленні наголошується, що Національний банк буде продовжувати валютну лібералізацію і надалі. Зокрема, після імплементації закону про "спліт", який передбачає ліквідацію Нацкомісії держрегулювання ринків фінансових послуг і розподіл її функцій між НБУ і Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк дозволить продавати валюту онлайн не тільки банкам, але і небанківським фінансовим установам, які перейдуть під нагляд НБУ з середини 2020 року.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада в липні 2016 року прийняла в першому читанні законопроект про консолідацію держрегулювання ринків фінансових послуг ("спліт"). Закон був прийнятий в цілому лише через 3 роки, вже новим складом парламенту і в жовтні 2019 року його підписав президент України Володимир Зеленський.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram