Меморандум з МВФ: «Центренерго» повинні продати в першій половині 2019 року

Також передбачені продаж не менше 500 об'єктів малої приватизації та скорочення переліку підприємств, заборонених до приватизації.

Меморандум про економічну та фінансову політику за новою програмою Міжнародного валютного фонду передбачає продаж «Центренерго», вугільної компанії «Краснолиманська», підприємств «Індар» і «Президент-Готель» (м. Київ) в першій половині 2019 року.

Читайте такожМеморандум з МВФ передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг

Про це йдеться в тексті документа, який є в розпорядженні УНІАН.

Крім того, передбачається продаж не менше 500 об'єктів малої приватизації, скорочення переліку підприємств, заборонених до приватизації, а також прийняття нового закону про концесію та запуск концесійних пілотних проектів у першій половині 2019 року.

Як повідомляв УНІАН, Рада директорів МВФ затвердила нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 млрд дол. з негайною виплатою першого траншу у розмірі 1,4 млрд дол.

Компанія «Центренерго» потрапила в число об'єктів великої приватизації на цей рік, причому саме з неї планували почати цей процес, але конкурс з продажу не відбувся.

Чистий прибуток «Центренерго» в 2017 році зріс у 5 разів порівняно з 2016 роком – до 1,9 млрд грн, однак у січні-вересні 2018 року порівняно з аналогічним періодом 2017 року підприємство скоротило чистий прибуток у 4,28 раза – до 489,51 млн грн з 2,09 млрд грн.

Довідка УНІАН. «Центренерго» є одним із провідних виробників електроенергії в Україні. Держава володіє 78,289% акцій компанії. До складу компанії входять три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська та Трипільська, їх сумарна встановлена проектна потужність становить 7665 МВт - 14% генеруючої потужності України. «Центренерго» постачає електроенергію в Київську, Харківську і Донецьку області.