НБУ оскаржить рішення суду щодо кредитів "Приватбанку"

На думку НБУ, це чергове рішення суду створює потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні в майбутньому.

Національний банк України обурений рішенням Печерського районного суду Києва про розірвання договору особистої поруки українського бізнесмена Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування "Приватбанку", отриманим до його націоналізації.

Читайте такожМожлива ренаціоналізація "ПриватБанку": як відреагував ринок

Як повідомляє Нацбанк на своїй сторінці в мережі Facebook, у 2015 році тодішній співвласник "Приватбанку" Коломойський уклав з Національним банком договори особистої поруки про погашення п'яти кредитів рефінансування "Приватбанку", отриманих за період 2008-2014 років.

"Фактично, він взяв на себе особисті зобов'язання по погашенню заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 мільярда гривень", - наголошується в повідомленні.

"Дане судове рішення на користь Ігоря Коломойського не набрало чинності й, безумовно, буде оскаржено в апеляційному порядку", - наводяться в повідомленні слова начальника управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктора Григорчука.

У повідомленні наголошується, що Національний банк стурбований результатами розгляду судових справ в судах першої інстанції, адже це рішення вже третє не на користь держави за останні дні.

"Чергове рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні в майбутньому. Це рішення суду також ускладнює захист інтересів держави в судових процесах в інших юрисдикціях з відшкодування збитків, завданих банку та державі колишніми власниками "Приватбанку", - додав Григорчук.

Довідка УНІАН. Кабінет міністрів прийняв рішення націоналізувати "ПриватБанк" в грудні 2016 року, керуючись рекомендаціями Ради нацбезпеки та оборони. До націоналізації ключовими акціонерами банку були бізнесмен Ігор Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня скасував рішення 2016 року "про націоналізацію "Приватбанку", а також рішення НБУ про перелік пов'язаних осіб банку, що стало основою для процедури "bail-in" - конвертації зобов'язань "Приватбанку" перед пов'язаними особами в акції фінустанови з обнуленням їх вартості.

Згідно зі спільною заявою НБУ, Міністерства фінансів і "Приватбанку", повернення фінустанови його колишнім власникам допомогою скасування рішення про націоналізацію неможливий, і рішення суду буде оскаржене за допомогою апеляції.

Міжнародні партнери України, включаючи Міжнародний валютний фонд, представництво Євросоюзу, Європейський банк реконструкції та розвитку, Всесвітній банк і посольство США, виступили із заявами про підтримку націоналізації "Приватбанку".