этот материал доступен на русском

Можлива ренаціоналізація «ПриватБанку»: як відреагував ринок

12:40, 19 квітня 2019
Фінанси
1066 0
Ілюстрація REUTERS

Борговий ринок спокійно сприйняв новину про рішення суду першої інстанції щодо скасування проведеної в 2016 році націоналізації найбільшого в Україні банку «ПриватБанк». До такого висновку дійшли опитані УНІАН експерти.

Читайте такожВ Євросоюзі офіційно виступили із заявою щодо ситуації з "ПриватБанком"

Зокрема, фахівець Dragon Capital Сергій Фурса не помітив на борговому ринку ознак панічних настроїв або обвалу українських євробондів. «Ніяких рухів – ні особливого падіння, ні особливих розпродажів», - прокоментував експерт. За його словами, мова йде про вчорашню динаміку, оскільки сьогодні ринки закриті у зв'язку зі святкуванням католицького Великодня.

Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій також не побачив на борговому ринку проявів паніки або обвалу українських євробондів. «Борговий ринок вчора трохи погіршився - дохідність за українськими державними єврооблігаціями зросла на 0,19-0,29 процентного пункту. Але вчора була одна важлива подія - торговельні обмеження з боку РФ», - зазначив експерт. За його словами, новина з «ПриватБанку» могла теж додати негативу, але її роль перебільшена, оскілька це не перша і, можливо, не остання новина про програну державою справу з цього питання.

Раніше голова правління «ПриватБанку» Петро Крумханзл заявив, що прийняте судом рішення про скасування націоналізації банку не вплине на його роботу. «Банк працює в стандартному режимі. Банк стабільний, інноваційний банк, банк прибутковий», - підкреслив банкір.

Довідка УНІАН. Кабінет міністрів прийняв рішення націоналізувати «ПриватБанк» в грудні 2016 року, керуючись рекомендаціями Ради національної безпеки і оборони. До націоналізації ключовими акціонерами банку були бізнесмен Ігор Коломойський і його партнер Геннадій Боголюбов.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня визнав протиправним і скасував рішення 2016 року про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку з участю держави. Повний текст рішення суду обіцяє оприлюднити протягом десяти днів.

Згідно зі спільною заявою НБУ, Міністерства фінансів і «ПриватБанку», повернення фінустанови його колишнім власникам через скасування рішення про націоналізацію неможливе. Також в НБУ повідомили про наміри подати апеляцію на рішення суду у встановлені терміни, або протягом 30 днів з моменту отримання повного тексту судового рішення.

Міжнародні партнери України, включаючи Європейський банк реконструкції і розвитку, Всесвітній банк і посольство США, виступили із заявами про підтримку націоналізації «ПриватБанку», а також про важливість відшкодування збитків колишніми власниками збанкрутілих банків і наміри ретельно стежити за подіями в цій сфері.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter