Кабмін затвердив програму відновлення української економіки / фото УНІАН

Кабінет міністрів України на своєму засіданні в середу, 27 травня, затвердив урядову програму відновлення вітчизняної економіки.

Читайте такожНаслідки карантину: третина малих підприємців в Україні втратили понад 50% доходів (опитування)

Як зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, програма є великим документом, який включає в себе понад 230 конкретних заходів, які будуть доступні до обговорення після затвердження програми.

Відео дня

«У першу чергу, завдання програми та напрями, які напрацьовувались, включають забезпечення безпечного функціонування економіки, оскільки виклики, які поставив коронавірус, вони стосуються не просто розвитку економіки, а безпечного її функціонування», - сказав міністр, додавши, що документ ухвалено згідно з комплексною програмою реформ і доповнює її.

Всі ініціативи можна розділити на короткострокові, середньострокові і стратегічні (превентивні).

Короткострокові ініціативи мають на увазі розробку галузевих норм ведення господарювання, тимчасове звільнення від оподаткування, середньострокові - надання допомоги у виробництві товарів подвійного призначення, держзамовлення на виробництво товарів медичного призначення, а стратегічні - екстрену співпрацю з державами-партнерами, а також перегляд торговельно-економічних зв'язків з Євросоюзом.

Програма передбачає використання протекціонізму, тобто, захисту вітчизняних товарів від іноземних аналогів.

«У рамках цих заходів ми деталізували такі напрями, як удосконалення законодавства, захист національних інтересів України, удосконалення правового поля у сфері торговельного захисту, захист національного виробника від проявів несумлінного і зростаючого імпорту шляхом використання інструментів торговельного захисту, і захист прав з використанням механізмів Світової організації торгівлі та міжнародних договорів», - зазначив Петрашко.

У програмі є блок «заходи секторального напряму», який чітко прописує підтримку для промисловості, сільського господарства, енергетики, транспорту, інфраструктури, інформаційних і комунікаційних технологій, сфери послуг. Йдеться про зниження податкового тиску, полегшення доступу до фінансів, зменшенні витрат на сировину і електроенергію, а також про забезпечення безперебійного збуту продукції для сільгосппродукції за допомогою налагодження каналів дистрибуції, просування експорту.

Підтримка енергетики має на увазі збільшення прозорості ринків і зниження енергозалежності шляхом збільшення видобутку енергоресурсів. Для підтримки сфери транспорту прописано продовження реформи Адміністрації морських портів України і «Укрзалізниці», запуск річкових перевезень, розширення приватно-державного партнерства.

Блок програми в розрізі функціонального напряму складається з таких підрозділів, як підтримка малого і середнього бізнесу, стимулювання міжнародної торгівлі, залучення інвестицій, стимулювання розвитку інновацій, створення робочих місць і розвиток ринку праці, розумне регулювання господарської діяльності.

Петрашко зазначив, що програма стоїть «на трьох китах» - доступі до фінансів, доступі до ринків, а також забезпеченні модернізації та сталого розвитку.

Уряд затвердив програму з умовою її доопрацювання в триденний термін.

Як повідомляв УНІАН, офіційні особи та експерти сходяться на думці, що падіння вітчизняної економіки цього року становитиме більше ніж 5%.