25 листопада курс гривні до долара залишився на рівні попереднього показника – 40,50 грн/дол / фото ua.depositphotos.com

Фінансовий експерт Олексій Козирєв зробив прогноз, яким буде офіційний курс долара в Україні у 2023 році.

Економіст спрогнозував, що Україні не вдасться повністю уникнути девальвації, нагадавши, що до держбюджету було закладено курс 42,2 грн/дол.

За прогнозом Козирєва, якщо кошти від міжнародних партнерів будуть надходити, Національний банк України зможе завершити ризиковану практику друку гривні або, принаймні, скоротити її обсяги.

Відео дня

"Якщо буде міжнародна допомога, збереження офіційного курсу буде на рівні 36,57 грн/дол. вже до 3-4 кварталу 2023 року, – зазначив економіст. – Але повністю уникнути девальвації ми все-таки не зможемо".

Козирєв прогнозує два варіанти розвитку подій:

  • девальвація на початку року,
  • девальвація у четвертому кварталі.

"Мій прогноз, чиновники зроблять щось середнє: наздоженуть офіційний курс до рівня 40-41 грн/дол. у 1 кварталі 2023 року, а потім до офіційного рівня, закладеного у бюджет, тобто від 42 до 43 гривень, вже у 3-4 кварталі. Залежно від ситуації в економіці, від ситуації на фронтах, взагалі на війні, а також враховуючи те, що буде відбуватися з українською енергетичною і газовою інфраструктурою", – заявив експерт.

Курс долара в Україні: скільки коштує долар 25 листопада

Нагадаємо, в банківських обмінниках Києва 25 листопада курс гривні до долара залишився на рівні попереднього показника – 40,50 грн/дол. Щодо євро курс гривні ослаб на 15 копійок – до 41,35 грн/євро.

І курс готівкового долара в "ПриватБанку" залишився на рівні попереднього показника – 40,00 грн / дол. Курс євро до гривні подорожчав на 20 копійок – до 41,10 грн/євро.