Експерти вважають, наступного року буде подальша девальвація гривні/ фото УНІАН

Експерти вважають, що цього тижня готівковий курс долара буде в межах 40-41 грн/долар. Думки про те, продавати чи купувати українцям валюту, розійшлися.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин упевнений, що можна без проблем заробляти на депозитах у гривні та внутрішніх цінних паперах, а не на купівлі валюти.

"Тих, хто сподівається на помітне подорожчання долара вже за кілька місяців і купує заради цього готівкову валюту, маю розчарувати: такого не буде. Зростання курсу долара в межах гривні до кінця року прибутку не дасть. Кошти в гривні на депозитах у банках зараз - найпростіший і найнадійніший спосіб не лише гарантовано зберегти заощадження від знецінення, а й дещо заробити на відсотках, що перекривають інфляцію", - пояснив експерт у коментарі ТСН.

Відео дня

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин радять вкласти наявні кошти у валюту, адже очікується подальше здешевлення гривні, але не зараз, а під час чергового спаду курсу валют.

"Якщо купити валюту зараз за курсом 41 грн/долар, а через півтора року може бути 45 грн/долар, то за цей час на зростанні курсу заробимо близько 10% річних, це навіть менше, ніж на гривневих депозитах або ОВДП. Тому не варто просто зараз купувати долари або євро за будь-яким курсом, краще це робити, коли курс тимчасово знижується. До речі, велика ймовірність, що до кінця року готівковий долар коштуватиме близько 42 грн/долар", - зазначив аналітик.

Курс долара в Україні - прогноз

Начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий вважає, що середина липня майже нічим не запам'ятається на валютному ринку, а коливання курсу долара відбуватимуться в межах 40,4-40,7 грн.

За його словами, як і в червні, на ринку спостерігатимуться почергові зміни трендів із висхідного на спадний і навпаки. Також він зазначив, що інфляційний тиск частково згладжується зниженням цін на сезонні овочі, ягоди, фрукти, тож очікуване зростання цін через зростання тарифів на електроенергію, збільшенням тарифів на пальне не буде "муляти око".

Вас також можуть зацікавити новини: