Експерт зазаначив, що реструктуризація боргу - це форма дефолту / фото ua.depositphotos.com

Потенційний дефолт може вплинути на курс валют в Україні, викликавши девальвацію гривні, проте це не буде критичним для українців, йдеться у статті УНІАН "Дефолт вже у серпні: які шанси України та як це вплине на кишеню кожного українця".

"Негатив від недосягнення консенсусу (між Мінфіном і кредиторами - УНІАН) буде - він відчується на додатковому тиску на гривню", - розповів УНІАН фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

Він зазначив, що по суті, реструктуризація - це і є форма дефолту. 

Відео дня

"Але, спираючись на всі військові обставини, світ не буде сприймати досягнення консенсусу "дефолтом", - вважає Шевчишин.

За його словами, навіть за негативного для нас сценарію золотовалютних резервів достатньо для розрахунку з кредиторами восени. Проте це не є базовим сценарієм, і Мінфін в погодженні з МВФ намагається уникнути цього. 

"На мій погляд, пересічним громадянам не потрібно боятися слова "дефолт". Особливо, коли всі доходи бюджету йдуть на військових, а інші видатки покриваються за рахунок зовнішньої допомоги та запозичень", - зазначив аналітик.

Потенційний дефолт України - останні новини

За даними Reuters, Україна не змогла домовитися з власниками облігацій про реструктуризацію міжнародного боргу на суму близько 20 мільярдів доларів. Така ситуація загрожує для України дефолтом.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що переговори триватимуть. Він очікує, що уряд досягне угоди до 1 серпня. 

Україна має лише кілька тижнів до завершення дворічного мораторію на погашення облігацій на суму 20 мільярдів доларів. Видання Bloomberg пише, що Україна в умовах війни намагається скоротити виплати за боргами, щоб зберегти обмежені ресурси і підтримати роботу держслужб.

Вас також можуть зацікавити новини: