Німеччина розробила план підтримки України до 2027 року / фото ua.depositphotos.com

Уряд Німеччини запланував щорічну військову підтримку Україні у розмірі 5 млрд євро. Надавати її планують до 2027 року.

Про це повідомив міністр фінансів ФРН Крістіан Лінднер. Рішення уряду має затвердити Бундестаг.

Меморандум про співпрацю між Україною та Німеччиною країнами, який розширить можливості допомоги українському бюджету в майбутньому, підписали міністри фінансів двох країн – Сергій Марченко та Крістіан Лінднер. Відповідно до цього документу, німецька сторона надаватиме Україні консультативну підтримку у кількох сферах. Зокрема, в напрямах митної політики, моніторингу фінансових ринків, управління державними інвестиціями та приватизації державних підприємств.

Відео дня

"Я хочу подякувати міністру фінансів Німеччини Крістіану Лінднеру, справжньому другу України, який в складні часи дуже нам допоміг і допомагає зараз. (...) Хочу подякувати за його персональні рішення і вклад у бюджет України й військову допомогу. Ми підписали сьогодні меморандум, який дозволить іще більше розширити підтримку України", – заявив очільник українського Мінфіну Сергій Марченко.

Своєю чергою, міністр фінансів Німеччини наголосив, що його країна підтримуватиме Україну "стільки, скільки треба". Він зауважив, що ФРГ вже розробила програму підтримки України до 2027 року, якою передбачено щорічну різнобічну підтримку, зокрема й військову, на суму 5 млрд євро.

Допомога Україні: інші новини

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер повідомив, що за час повномасштабної війни його країна надала Україні допомоги на загальну суму в 22 млрд євро. Примітно, що 12 млрд євро з цієї суми були спрямовані на військову підтримку. 

Крім того, у понеділок, 14 серпня, у США оголосили про виділення нового пакету військової допомоги Україні. Його загальна сума становитиме 200 млн доларів. Як зауважили в Пентагоні, до нового пакету підтримки увійдуть  додаткові боєприпаси для систем Patriot та HIMARS, артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм, танкові боєприпаси 120 мм, ракети TOW та інше озброєння і обладнання.

Вас також можуть зацікавити новини: